Conference | Universitas Tartuensis

Conference

Eripedagoogika osakonna konverents

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi eripedagoogika osakonnal täitus 1. septembril 2018. aastal viiskümmend tegevusaastat. Heaks tavaks on kujunenud viieaastaste perioodide järel taas kokku saada. Ootame Teid 19.-20. oktoobril 2018. a. toimuvale päevakajalisele juubelikonverentsile Erinevus on väärtus: 50 aastat eripedagoogide ja logopeedide õpet Tartu Ülikoolis.

Konverentsi kodulehekülg.

Olete kõik oodatud!

Rahvusvaheline seminar „Smart Goods - Challenges for Consumer and Data Protection"

15.–16. novembril 2018 toimub õigusteaduskonna Tallinna õppehoones rahvusvaheline seminar „Smart Goods - Challenges for Consumer and Data Protection“.

Seminari põhiteemaks on aktuaalsed nutitoodetega seotud küsimused: nt kuidas on tagatud tarbija privaatsus nutitelefonide või -autode kasutamisel või kes vastutab selliste toodetega seotud kahjude eest.

International workshop and doctoral school: "Asian Studies in University of Cambridge and University of Tartu. Ways for Cooperation "

The aim of the workshop is to initiate and extend cooperation in the field of Asian and Middle Eastern studies between University of Tartu and University of Cambridge, to enable scholars to present their research themes, to find possibilities for cooperation and to help PhD students present their current work and to find ideas for future research. This workshop includes topics from China and India to Semitic, Middle East and Persia Studies. The presentations will transmit the research interests between University of Tartu and University of Cambridge.

Rahvusvaheline konverents ja seminar: „Jaapan ja Eesti: tänapäeva väljakutsed humanitaar- ja sotsiaalteadustes“

27.– 29. septembrini toimuvad Tartus rahvusvaheline konverents ja seminar „Jaapan ja Eesti: tänapäeva väljakutsed humanitaarteadustes ja sotsiaalteadustes“ („Japan and Estonia: Contemporary Challenges in Humanities and Social Sciences“).

Üritus on inglise keeles.

Tutvustus inglise keeles:

International Conference and Seminar "Japan and Estonia: Contemporary Challenges in Humanities and Social Sciences"

On 27–29 September 2018, the University of Tartu Asian Centre and the Graduate Schools of Culture Studies and Arts (GSCSA) and Linguistics, Philosophy and Semiotics (GSLPS), School of Law, School of Economics and Business Administration cordially invite you to the international interdisciplinary conference and seminar "Japan and Estonia: Contemporary Challenges in Humanities and Social Sciences".

Rahvusvaheline töötuba “How to evaluate interdisciplinary research? Conceptual, methodological and empirical challenges”

Huvilised on oodatud teadusfilosoofia teemalistele avalikele ettekannetele laupäeval, 29. septembril, kui filosoofia ja semiootika instituudis on kavas rahvusvaheline töötuba "How to evaluate interdisciplinary research? Conceptual, methodological and empirical challenges".

International Workshop “How to evaluate interdisciplinary research? Conceptual, methodological and empirical challenges”

Philosophers  and sociologists of science from six European universities discuss conceptual and methodological issues related to evaluation of interdisciplinary research. Empirical findings will be analysed. Programme and further information about the workshop  will be available on the webpage https://www.flfi.ut.ee/en/how-evaluate-interdisciplinary-research-conceptual-methodological-and-empirical-challenges