Conference | Universitas Tartuensis

Conference

Noorsootöö konverents Digital Youth 2018 - Tulevik on nüüd!

Narva kolledžis toimub noorsootöö alane konverents digitaalse noorsootöö teema arendamiseks.

Digitaalne sajand nõuab meilt teadmisi, oskusi ja pädevusi, et liikuda teel, kus eelnevatel põlvkondadel ei ole kogemust. Noorsootöö valdkonnas on oluline teadvustada, mida tähendab olla noor digiajastul. Kuidas see muudab meie homset käitumist ning milliseid põhipädevusi on vaja homme või 50 aasta pärast.

TÜ majandusteaduskonna 80. sünnipäev

30. novembril tähistab majandusteaduskond oma juubelit konverentsiga, mis on pühendatud 80. aastase teaduskonna rollile ettevõtlikus ülikoolis.

Kõik huvilised on väga oodatud värskelt renoveeritud Tartu Ülikooli raamatukokku seda sündmust tähistama!

Riigimajanduse ja majanduspoliitika õppetooli juhataja professor Kadri Ukrainski sõnul oodatakse konverentsile umbes 200 külalist. Külla on kutsutud ka vanu sõpru ja uusi tuttavaid Saksamaa ja Ungari ülikoolidest, kellega koostööd arendada.

Semiotics of hybrid natures: Anthropogenic ecosystems, multimodalities, transformed umwelts

Global and all-encompassing human impact has brought along many new types of relations between humans and other biological species. These interactions change animal ecologies but also bring along new forms and aggregations of umwelts (animal personal worlds, after J. v. Uexküll). In this context, human technology both alienates and reconnects — media technologies have created new ways of becoming related with the environment (development of citizen science and augmented realities), and there are new technological capacities for restoring and shaping environments (geoengineering).

Metsanduse valdkonna aastakonverents „Metsateaduselt praktikale".

7. detsembril toimub Eesti Maaülikooli peahoone (F. R. Kreutzwaldi 1a) aulas metsanduse valdkonna aastakonverents „Metsateaduselt praktikale". Konverentsil tulevad ettekandmisele viimase aja metsanduslike teadusuuringute tulemused.

Täpsem ajakava ja ettekannete teemad selguvad lähiajal.

Konverentsil osalemiseks palume eelnevalt registreeruda: http://www.emu.ee/ylikoolist/uudised/sundmused/metsanduse-aastakonverents-metsateaduselt-praktikale/

Ajaloo-, kirjandus- ja kultuuriteaduste sügiskool

Tartu Ülikooli 2018/19. õppeaasta ajaloo-, kirjandus- ja kultuuriteaduste tudengikonverents toimub 6.-7. detsembril Tartu Ülikooli raamatukogus.

Palume kõigil, nii ettekannetega kui posterettekannetega esinejatel, aga ka juhendajatel ja tudengitel teistelt õppetasemetelt oma osavõtust meile teada anda, täita registreerimisvorm.

Vorm on registreerimiseks avatud 27. oktoobrini.

The Autumn School

The Autumn School of the Graduate School is a conference meant for History, Literature and Culture Research students, where MA students can see the main goals of their thesis from a new angle.

This year the Autumn School takes place on 6-7th December 2018 at the Library of the University of Tartu. Although the focus is on the second year MA students' presentations, first-year students are welcome to participate with their poster presentations. The Autumn School includes workshops, which would be beneficial for everyone, including BA students.