Conference | Universitas Tartuensis

Conference

Konverents „Kuidas oma vaimu hoida? Vaimne tervis tööl, kodus, puhkehetkel“

Lahenduskeskne veebikonverents pakub mõtlemisainet ja kasulikke võtteid oma vaimse tervise hoidmiseks ning pingetega toimetulekuks.
Juttu tuleb sellest, mida igaüks saab heas vaimses vormis püsimiseks ette võtta, kuidas kiirel ajal aju puhata, miks on oluline sobitada liikumine oma tööellu ning kuidas seda nutikalt teha
Samuti räägitakse kollegiaalsuse jõust, mõnusa tööõhkkonna loomise võtetest ning paljust muust.

IX Mikael Agricola päeva konverents

Soome keele päeva ehk Agricola päeva peetakse esimese soomekeelse aabitsa ja katekismuse autori, uue testamendi tõlkija Mikael Agricola (u 1510–1557) surmapäeval 9. aprillil. Agricola oli esimene luterlik Soome piiskop.

Alates 2013. aastast oleme Agricola päeva tähistanud ka Tartu Ülikooli Narva kolledžis ja hotellis Inger. Tutvu varasemate Agricola päevadega:

Veebikonverents „Quo vadis, meditsiiniteaduste digipädevus?“

22. jaanuaril kell 11.00–16.00 toimub Worksupi keskkonnas veebikonverents „Quo vadis, meditsiiniteaduste digipädevus?“.

Konverents on osa Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna digipädevuse arendamise programmist. Plenaarsessioon annab nii õppejõududele kui ka üliõpilastele ülevaate tehisintellekti kasutamise võimalustest meditsiiniteadustes ja sellega kaasneda võivatest eetilistest probleemidest. Kohtumise teise poole pühendame meditsiinivaldkonna õppekavades vajaliku digipädevuse arutelule.

Inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!” 2021

Neljapäeval, 14. jaanuaril tutvustavad Tartu kõrgkoolid end menukal kõrghariduspäeval „Õpi Tartus!“, mis seekord toimub veebis. Sisutiheda päeva jooksul saavad gümnasistid ja teised huvilised tutvuda Tartu Ülikooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Eesti Maaülikooli, Kaitseväe Akadeemia ja Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimalustega ning osaleda konverentsil ja töötubades.

Konverents „Kelle nägu oli Eesti esimene põhiseadus?“

Õpetatud Eesti Selts, Tartu Ülikool ja Teaduste Akadeemia kutsuvad kõiki Eesti ajaloo ja riigiõiguse huvilisi 21. detsembril kl 10.00–14.35 toimuvale konverentsile „Kelle nägu oli Eesti esimene põhiseadus?“

1920. aasta põhiseaduse loojad tõid Asutavasse Kogusse oma oskused ja teadmised, vaidlustes kõlasid nii ideaalid kui ka kartused, millega riigi tähtsaim seadus pidi saadikute meelest arvestama. Põhiseaduse jõustumise sajandal aastapäeval räägivad ajaloolased ja õigusteadlased Eesti konstitutsiooni kujunemisest ja esimestest kujundajatest.

SJKK aastakonverents: ajateenijate kompleksuuring 2020

Selleaastane Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi Strateegilise Jätkusuutlikkuse Kompetentsikeskuse (SJKK) uurimisrühma aastakonverents toimub 9. detsembril veebis. Konverentsile registreerunutele saadetakse meilile link toimumiskohaga enne konverentsi.

Konverentsile saab registreeruda siin.

Konverents keskendub ajateenijatele ajateenistuses ja pakub vastuseid järgnevatele küsimustele:

Sümpoosion „Extracellular Vesicles in Pathophysiology“

TransGeno uurimisrühma kolmanda sümpoosioni eesmärk on koguda ühte virtuaalsesse ruumi ekstratsellulaarsete vesiikulitega (EV-dega) seotud erinevate uurimisvaldkondade eksperdid ja õppejõud illustreerimaks rakkudevahelise suhtlemise meetodeid, EV-de mõju raku funktsioonidele ning võimalusi patsiendi ravimisel ja diagnoosimisel.

Sümpoosion on tasuta, kuid registreerumine on vajalik.