Exhibition | Universitas Tartuensis

Exhibition

Näitus „Ülimalt armas kooselu“ avab tänavuse Loodusfestivali 7. juunil

7. juunil avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias näitus „Ülimalt armas kooselu“, mis toob külastajateni nelja kunstniku kriitilise tõlgenduse inimese ja looma suhtlusest läbi ruumi hõivamise perspektiivi. Näitusega koos avatakse ühtlasi tänavune Loodusfestival.

Inimeste intensiivse maakasutuse ja elupaikade hävitamise ajal, mil kogeme liikide kuuendat massilist väljasuremist, pälvib tähelepanu inimeste ja loomade kooselu. Kuigi kodustamise tulemusel on inimesed loomadega tihedas kokkupuutes, ei ole see viinud hästi toimiva elupaikade jagamiseni.

Voronja suvenäitus „Kolmainsus – Teadus. Kunst. Ulme.“

Voronja galerii VIII hooaja suvenäitus kannab pealkirja „Kolmainsus – Teadus. Kunst. Ulme.“, mida kureerivad Tartu Ülikooli teadlastepaar Kaija Põhako-Esko ja Tõnu Esko.

Näituse eesmärk on kunsti kaudu kombata tänapäeva teaduse tehnilisi ja eetilisi piire. Käsitletavad valdkonnad võib tinglikult jagada kaheks: sisekosmos, mis hõlmab inimese sees toimuvat, ning väliskosmos ehk kõik, mis jääb väljapoole meid endid. Näitus on üles ehitatud kui rännak läbi mõlema sfääri.

Näitust saab külastada 2. juunist 29. augustini (K–P 12–18).

Konrad Mägi Ateljee kevadnäitus

Raamatukogu kolmandal korrusel on väljas Konrad Mägi Ateljee traditsiooniline kevadnäitus. Ligi 40 tööd annavad läbilõike kunstnike kahe viimase aasta loomingust.

Konrad Mägi Ateljee põhitegevus on natuurist maalimine. Õppetöö toimub peamiselt päevasel ajal, loomuliku valgusega ja modelli järgi – samamoodi nagu see oli ka Konrad Mägi ajal. Kunstnike põhiline väljendusvahend on kompositsioon ja värv.

Näitus „Surma pale. Elu vägi surimaskides“

„Surma pale. Elu vägi surimaskides“ on pühendatud elu mälestustele ja väärtusele. Surimaskid dokumenteerivad kõige ausamalt ja ilustamata inimese nägu vahetult pärast viimast hingetõmmet, väljendades seeläbi elu kaduvust. Samal ajal on need tänu vahetule kokkupuutele lahkunu näoga omamoodi kultuurireliikviad, mis on laetud lahkunu elujõuga ja ülistavad nii tema igavest mälestust väärivat elu.

Exhibition “Face of Death. Life's Vigour Through Death Masks”

“Face of Death. Life’s Vigour Through Death Masks” is dedicated to memories and values of life. Death masks document the person’s face in the most honest and unembellished manner as it was immediately after the last breath, thereby expressing the temporality of life. Also, due to immediate contact with the face of the deceased, they are a kind of cultural relics, charged with the vital force of the deceased, and thus glorifying a life worthy of eternal memory.

Tartu Ülikooli botaanikaaed tutvustab väärt taimi 31. maini

3.–31. maini saab Tartu Ülikooli botaanikaaia uuel näitusel tutvuda väärt taimedega Eesti metsadest ja niitudelt.

Tartu Ülikooli botaanikaaia Eesti looduslike taimede osakonnal täitub 100 aastat meie loodusliku elurikkuse tutvustamisest. Aastapäevale pühendatud näitus kajastab osakonna väärikat ajalugu ja arengut läbi paljude inimeste ning meenutab suvesoojasid päevi taimefotodega Eesti looduslike taimede osakonnast. Meie niidud ja metsad on oma taimerikkusega hindamatu väärtus, mis vajab tundmist.