Exhibition | Universitas Tartuensis

Exhibition

Jean Arnaud’ isikunäitus „Servale“

21. novembril avatakse Philosophicumi trepigaleriis prantsuse kunstniku Jean Arnaud’ isikunäitus „Servale“, mille keskmes põimuvad ühte eesti ja prantsuse kultuuri- ja looduslugu. Näituse ajaks on galeriis ka osa Eesti Rahva Muuseumis eksponeeritavast Laatre ristipuust.

Kunstnik vaatleb ja põimib näitusel kokku kaks puud – 1598. aastal istutatud jalaka Ramatuelle’is, kunstniku lapsepõlvekodus, ja Laatre ristipuu lugematu hulga kilomeetrite kaugusel – võimaldades neid vaadelda ühe loona, mille käiku saab külastaja ise galerii treppidel suunda vahetades muuta.

Näitus „Vene üliõpilasorganisatsioonid Eesti Vabariigi Tartu Ülikoolis“

Biomeedikumis Schmidti keskuses saab tutvuda näitusega „Vene üliõpilasorganisatsioonid Eesti Vabariigi Tartu Ülikoolis“, mis tutvustab nelja suurema Tartusse asutatud venekeelse üliõpilaskorporatsiooni ajalugu.

Stendid annavad ülevaate korporatsioonidest Fraternitas Slavia, Fraternitas Aeterna, Fraternitas Ruthenia ja Sororitas Oriens. Nende vahele asetatud dokumentide koopiad pakuvad intrigeerivaid seiku organisatsioonide omavahelisest suhetest igapäevase üliõpilaselu taustal.

Maret Suurmets Kuura näitus „Aja kulg“

TÜ kunstide keskuse galerii avab kolmapäeval, 18. novembril kl 13.00 vana anatoomikumi (Uppsala 10) kahel korrusel maalikunstniku ja kunstiõpetaja Maret Suurmets Kuura näituse „Aja kulg“. Näitus jääb galeriisse kuni 21. jaanuarini 2021. Olukorrast tingitult seekord avalikku avamisüritust ei toimu.

Näitusel „Aja kulg“ on laiali laotunud eriilmelised abstraktsed maalid, mille ühenduslülideks on geomeetrilise/konstruktiivse abstraktsionismi vormid ja aja kulgemise rütmid.

Huvipäev „Hakkame talveks sättima“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale „Hakkame talveks sättima“, mis toimub 15. novembril kl 11.00–15.30.

Kas teadsid, kuhu karu ja mäger magama lähevad? Mida nad sügisel söövad? Miks nirk talveks värvi muudab ja kas roomajad magavad talvel? Kes koguvad talvevarusid? Novembrikuu huvipäeval uurime erinevaid loomi, nende eluviise ja kohastumusi talveks valmistumisel ning talvel hakkama saamisel.

Vestlusõhtu „Teadlased Antarktika 200 mereretkel“ ja kuraatorituur TÜ loodusmuuseumis

21. oktoobril kl 17.00 ootab TÜ loodusmuuseum vestlusõhtule, kus jagavad oma muljeid Tartu teadlased, kes osalesid Antarktika 200 ekspeditsioonil. Vestlusõhtu toimub näituse Valge mandri kutse – Admiral Bellingshauseni mereretk” raames. 23. oktoobril kl 17.00 toimub rändnäitusel ka kuraatorituur.

Laste ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad“: mäng „Võluraamatu otsingutel“ Tartu Ülikooli muuseumis

10. oktoobril algab üle-eestiline laste ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad“. Tartu Ülikooli muuseum ootab selle raames 8–12-aastaseid lapsi mängima festivaliks valminud põnevat mängu, mis on inspireeritud nii tänavusest digikultuuri kui ka eesti rahvajutu teema-aastast.