Exhibition | Universitas Tartuensis

Exhibition

The Exhibition "The enchanting art of stone cutting. Morgenstern 250"

This exhibition introduces an old and forgotten art—engraving, or glyptics. The first stone-engraved cylindrical seals were made in the Middle East around the year 3500 BC. Improvements on it, flat ring seals, were used in Mesopotamia and Assyria, and from there they spread to Crete and other islands of the Aegean Sea, Greece and later—Italy.

Näitus "Hommikutäht" Tartu tähetorni aias

Tänavu tähistatakse Tartu Ülikooli raamatukogu ja kunstikogu rajaja professor Karl Morgensterni 250. sünniaastapäeva. Tema nimi tähendab tõlkes Hommikutäht. Morgenstern tegeles kogu elu klassikalise antiikkultuuri ja kaunite kunstidega ning kindlasti oli seetõttu ka vanade roomlaste ilujumalanna Veenus talle lähedane. Mida me teame aga taevasest Hommikutähest, planeet Veenusest? Ja kuidas on need teadmised saadud? Sellest räägib näitus tähetorni aias.

Kuraatorituur näitusel "Elurikas Emajõgi". Tutvustab Külli Kalamees-Pani.

Kuraator Külli Kalamees-Pani tutvustab kolmapäeval, 18. märtsil kell 18 näitust „Elurikas Emajõgi“.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uus ekspositsioon räägib armastatud Emajõest – tema elupaikade mitmekesisusest, liikide kaitsest ning inimeste ajaveetmise võimalustest. Lisaks saab näitusel ka nuputada – määrata kotkasulgi ja angerja vanust, uurida Emajõe keskkonnaseisundit ja koostada toiduahelat.

Näitus Andres Ehin 80

Neljapäeval, 12. märtsil kell 17.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus kirjanik Andres Ehini 80. sünniaastapäevale pühendatud näitus, mis annab ülevaate nii tema luule- kui tõlketeostest.

Näituse avamisel tutvustab oma isa loomingut Andres Ehini tütar, luuletaja Kristiina Ehin. Lisaks saab avamisel kuulata ka kirjanikku ennast – tema hääl kõlab 1973. aastal välja antud vinüülplaadilt.