Exhibition | Universitas Tartuensis

Exhibition

Graphic art by Katri Smitt in Centre for Arts gallery

“Krigale-kurr”, an exhibition by Katri Smitt, Lecturer at the UT Viljandi Culture Academy, is open on the two floors of the gallery in the UT Centre for Arts in February and March.

The exhibition displays abstract works in watercolour and ink that are like miniature worlds, in which the random is intertwined with the deliberate, colour with line, high speed with very slow.

Katri Smitti graafika kunstide keskuse galeriis

Veebruaris ja märtsis saab vanas anatoomikumis TÜ kunstide keskuse galerii kahel korrusel näha TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üldkompositsiooni lektori Katri Smitti näitust „Krigale-kurr“.

Väljapanekus on akvarelli ja tindipliiatsiga punkt- ja kriipshaaval käsitsi joonistatud miniatuursed abstraktsed pildimaailmad, milles põimuvad juhuslik ja teadlik, värv ja joon, väga kiire ja väga aeglane.

Botaanikaaias on avatud Andres Saagi samblikufotode näitus

14. jaanuarist 28. veebruarini on TÜ botaanikaaia õppeklassis avatud Andres Saagi samblikufotode näitus.

Samblikud on organismid, mis koosnevad kahest osapoolest, seenest ja rohevetikast või mõnikord ka tsüanobakterist. Samblikud elavad tihedalt lõimununa ühiselt moodustatud kehas, nn talluses. „Eesti on samblike poolest väga rikas, siin on teada üle 950 erineva liigi,“ ütles näituse kuraator Andres Saag.

Fotonäitus „Nägus noorus“ Delta õppehoones

Fotonäitus „Nägus noorus“ jutustab tudengitest läbi rahvusülikooli saja aasta. Uudishimu, avatus ja mõtteerksus vormib üliõpilasest kauni inimese. Nii oli see sada aastat tagasi ja on nüüdki. Piltidelt vaatavad meile vastu rõõmsad ja tegusad inimesed, kellest igaüks on jätnud jälje ülikooli kujunemislukku ja vastutasuks saanud eluteele kaasa annuse tarkust. Näitust koostama hakates esitasime endile küsimuse: kas on olemas ühte kindlat tudengi nägu? Vastuseks saime: on küll, see on nägusa nooruse nägu!

Photo exhibition “Beautiful Youth” in Delta

Photo exhibition “Beautiful Youth” portrays students of the national university throughout the century. Curiosity, openness and incisiveness makes anyone look beautiful. This has remained true throughout the past 100 years.
In the photos at the exhibition we see happy and active students, each of whom has left their mark in the story of the university’s development and, in return, received some wisdom to take along on their life’s journey.

Seikluslik koguperemäng „Võluraamatu otsingutel“

Tartu Ülikooli muuseum kutsub kogu perega muuseumisse seiklema!

Mängu „Võluraamatu otsingutel“ käigus saab avastada Tartu Ülikooli muuseumi kõige uuemaid interaktiivseid lahendusi, panna proovile oma meeli ja rännata ringi nii ruumis kui virtuaalreaalsuse abil ka ajas. Lahti rullub lugu maagilisest 7. Moosese raamatust, mida aitab otsida 19. sajandist välja astunud professor Hommikutäht.

Loodusmuuseumis avatud näitus puurib läbi Eesti geoloogiaajaloo kihtide

Käesoleval aastal möödub kaks sajandit geoloogia kui iseseisva eriala õpetamise algusest Eestis. Sel puhul on alates 2. detsembrist Tartu Ülikooli loodusmuuseumi õppeklasside galeriis avatud Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi geoloogia osakonnaga koostöös valminud näitus „GEO200: kaks sajandit geoloogiaõppe algusest Eestis“.

TÜ botaanikaaias saab tutvuda saunas käimise kommetega

1. detsembrist 12. jaanuarini saab näitusel „Viska leili“ Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis tutvuda rahvakommetega, mis on seotud saunas käimisega.

Kuum saun koos laval käimise, leiliviskamise ja vihtlemisega on olnud eestlastele ainuomane juba kaugest esivanemate ajast. Tänapäeval on Eestis kõige levinum saunatüüp just Soome saun, kuid see pole alati nii olnud. Veel 19. sajandi keskel olid kõik saunad Eesti alal suitsusaunad.