Lecture | Universitas Tartuensis

Lecture

Olga ja Priit Pärna kursuse „Animatsioon: seest ja väljast“ filmiprogramm

Kevadsemestril jätkub Tartu Ülikooli vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna kursus „Animatsioon: seest ja väljast“ (HVVK.14.148), mille eesmärk on anda huvilistele informatsiooni animafilmi tegemise, olemuse ja ajaloo kohta.

Loenguteemadele pakuvad täiendust filmiprogrammid Tartu Elektriteatris.

25. veebruaril näidatakse Olga ja Priit Pärna kaht filmi:

Virtual seminar “The function and therapeutic potential of microRNAs in chronic inflammatory diseases” (“miRNA-de roll ja võimalik rakendus ravimiarenduses krooniliste põletikuliste haiguste korral”)

You are welcome to join the virtual seminar “The function and therapeutic potential of microRNAs in chronic inflammatory diseases” held by Prof. Ana Rebane from the RNA Biology Research Group, Institute of Biomedicine and Translational Medicine.

Olga ja Priit Pärna loeng „Stiliseerimine ja stiil. Kunstniku stiili areng Priit Pärna näitel“

Kolmapäeval, 10. veebruaril kl 16.15 toimub vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna kevadsemestri avaloeng „Stiliseerimine ja stiil. Kunstniku stiili areng Priit Pärna näitel“.

Vaadeldakse erinevaid etappe kunstniku stiili arengus: enesekindel abitus, tunnetatud abitus, teadlik primitivism, kammitsev manerism, osav manerism ja kontrollitud vabadus.

Virtuaalne loodusõhtu „Riukalik aerosool – nähtamatu mõrvar ja võimas kaitseingel?“ koos Heikki Junnineniga

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi veebruarikuu loodusõhtu „Riukalik aerosool – nähtamatu mõrvar ja võimas kaitseingel?“ on inspireeritud ja pühendatud aerosoolile, osakestele, mis mõõtmetelt on tibatillukesed, aga mõjult globaalsed. Loodusõhtu toimub 10. veebruaril kell 18.00 veebis.

Vabade kunstide professuur kevadsemestril

Kevadsemestril 2020/21 jätkub Tartu Ülikooli vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna kursus „Animatsioon: seest ja väljast“ (HVVK.14.148), mille eesmärgiks on anda huvilistele informatsiooni animafilmi tegemise, olemuse ja ajaloo kohta. Lisaks animafilmile süvenetakse kevadel karikatuuri ja illustratsiooniga seotud küsimustesse ning osalejatel on võimalus tutvuda Pärnade innovatiivse loometehnika – liivaanimatsiooniga. Nagu sügiselgi, toimuvad loengud (kui olukord võimaldab) Jakobi 2 ringauditooriumis ning filmiprogrammid Tartu Elektriteatris.

Säästlik põllumajandus – uus põllumajandusteenuste platvorm FaST (veebiseminar)

Kõik on oodatud osalema neljapäeval, 17. detsembril kell 14.15 Tartu observatooriumi kaugseire veebiseminarilAndres Lille IT-ettevõttest TietoEVRY tutvustab Euroopa uut satelliidi- ja põllumajandusteenuste platvormi FaST, mis põimib kokku Euroopa kosmoseprogrammi (Copernicus ja Galileo) ning säästliku põllumajanduse.