Lecture | Universitas Tartuensis

Lecture

The public lecture by the Ambassador of Japan and a concert of Japanese music

Embassy of Japan in Estonia and the University of Tartu are pleased to invite you to the public lecture by the Ambassador of Japan H.E. Mr Hajime Kitaoka “A commemorative lecture of the 100 years of friendship” and a concert of Japanese music on
13 October at 16:15 at the assembly hall of the University of Tartu (Ülikooli 18).

Tähetorni astronoomialoeng: Kadri Tinn „Sügistaevas 2021“

Selle sügise esimeses astronoomialoengus räägib Kadri Tinn, milliseid Päikesesüsteemi objekte sel sügisel näha saab. Samuti tehakse lühikese ülevaate, kuidas alustada taeva vaatlusega, milliseid taevakehi on võimalik palja silmaga vaadelda ning mille jaoks on vaja binoklit või teleskoopi.

Loeng algab traditsiooniliselt kell 18.00 Tartu tähetornis. Loeng salvestatakse ja seda saab hiljem UTTV-s järelvaadata.

Astronoomialoengud toimuvad üle nädala teisipäeviti.

Seenenädal: loodusõhtu

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub loodusõhtule „Puuseened – kuulsad ja kummalised“. Loodusõhtu toimub 8. septembril kell 18.

Mükoloog Indrek Sell on viimastel aastatel end pühendanud põlismetsade seenestiku inventeerimisele. Seenenädala loodusõhtul räägib Sell nii kuulsatest ja tavalisematest puuseentest kui ka kummalisematest ja vähemtuntud liikidest, kes on meie looduses üpris haruldased.

Tartu Ülikooli e-valitsemise professori Robert Krimmeri inauguratsiooniloeng

„Avaliku sektori digipööre. Kuidas ehitada meie digitaalset tulevikku?“

Loeng on inglise keeles.

Digitaalsus on uus kuld. Ilma digipöördeta oleks meie elu viimase pooleteise aasta jooksul olnud vägagi teistsugune: toidukaupade kojutellimine, kaugõppel oleva lapse veebitundide korraldamine, isegi internetis hääletamine on lühikese ajaga muutunud igapäevaseks vajaduseks. Digiteenused pole enam erand, vaid normaalsus.