Lecture | Universitas Tartuensis

Lecture

Vabade kunstide professuur kevadsemestril

Kevadsemestril 2020/21 jätkub Tartu Ülikooli vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna kursus „Animatsioon: seest ja väljast“ (HVVK.14.148), mille eesmärgiks on anda huvilistele informatsiooni animafilmi tegemise, olemuse ja ajaloo kohta. Lisaks animafilmile süvenetakse kevadel karikatuuri ja illustratsiooniga seotud küsimustesse ning osalejatel on võimalus tutvuda Pärnade innovatiivse loometehnika – liivaanimatsiooniga. Nagu sügiselgi, toimuvad loengud (kui olukord võimaldab) Jakobi 2 ringauditooriumis ning filmiprogrammid Tartu Elektriteatris.

Säästlik põllumajandus – uus põllumajandusteenuste platvorm FaST (veebiseminar)

Kõik on oodatud osalema neljapäeval, 17. detsembril kell 14.15 Tartu observatooriumi kaugseire veebiseminarilAndres Lille IT-ettevõttest TietoEVRY tutvustab Euroopa uut satelliidi- ja põllumajandusteenuste platvormi FaST, mis põimib kokku Euroopa kosmoseprogrammi (Copernicus ja Galileo) ning säästliku põllumajanduse.

Maret Einasto astronoomialoeng „Päike puhkab, aga ta tuleb tagasi!“

Astronoom Maret Einasto loengus tutvustatakse päikese aastaringi kirjeldavat plakatit. Räägitakse päikese aastaringist ja näidatakse sellekohaseid pilte.

Miks päike talvel peaaegu ära kaob? Miks paistab päike suvel hoopis teistsugune kui talvel? Ehk ka muud huvitavat meie ümber, mida iga päev võib-olla ei oska märgata.

Maret Einasto on Tartu Observatooriumi vanemteadur.

Loengule pääseb detsembris vaid 10 inimest. Loengul osalemiseks tuleb registreeruda Doodle keskkonnas.

Loeng on tasuta.

Astronoomialoeng: Üllar Kivila „Jupiteri ja Saturni suur ühendus“

Astronoom Üllar Kivila loengus tuleb juttu talvisel pööripäeval toimuvast suurest ühendusest Jupiteri ja Saturni vahel, kus planeedid satuvad taevasfääril teineteisele nii lähedale, et neid saab korraga teleskoobis näha. Viimati olid need kaks planeeti nii lähedases ühenduses Galileo Galilei eluajal.

Räägitakse võimalustest seda harukordset sündmust vaadelda, ühendustest üldiselt ning pisut ka asjaosalistest endist, meie Päikesesüsteemi kahest suurimast planeedist.

Üllar Kivila on AHHAA-keskuse peaplanetarist.

Olga ja Priit Pärna loengukursuse filmiõhtu

Kolmapäeval, 25. novembril kell 16.15 toimub vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna loengu raames Jakobi 2 ringauditooriumis filmiõhtu. Näitamisele tuleb täispikk muusikaline animafilm „Kollane allveelaev (1968, UK/USA).

Selle kriitikute ja publiku poolt kiidetud linateose teevad meeldejäävaks nii biitlite muusika kui Tšehhi illustraatori ja disaineri Heinz Edelmanni kunstnikutöö, millel oli kestev mõju ka Eesti animatsioonile.