Lecture | Universitas Tartuensis

Lecture

Muutuste juhtimise avalik seminar kogukondade arendamisest

Muutuste juhtimise järjekordne seminar keskendub kogukonnale ning sellele, kuidas rakendada kogukonda muutuste juhtimises. Kogukondlik lähenemine keskendub kestlikkusele ja säilenõtkusele: lähtutakse teadmisest, et igas kogukonnas on juba olemas suuremal või väiksemal määral peidetud ressursse. Need ressursid leitakse kogukonna toimimist hinnates üles ja disainitakse kestlikesse lahendustesse.

Olga ja Priit Pärna loeng „Animatsioon ja sürrealism“

Kolmapäeval, 14. aprillil kl 16.15 toimub vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna loeng „Animatsioon ja sürrealism“.

Loengul käsitletakse järgmisi teemasid: Kuidas defineerida sürrealismi? Sürrealism kujutavas kunstis, kirjanduses, filmis. Sürrealism animatsioonis. Sürrealism ja erinevates tehnikates animafilmid. Olulised tegijad selles valdkonnas. Eesti animatsioon ja sürrealism.

Kõik huvilised on oodatud osalema!

Academia Pernaviensise XI mõttekoda. Toomas Asser: „Ülikooli panus ühiskonna kohanemisel“

Academia Pernaviensise 11. mõttekoda laiendab piire. Meie seekordsel esinejal puudub küll Pärnuga vahetu isiklik suhe, kuid sellegipoolest on ta linnaga otse ja tihedalt seotud – Tartu Ülikooli Pärnu kolledži kaudu. Külaliseks on Tartu Ülikooli rektor akadeemik Toomas Asser.

Olga ja Priit Pärna loeng „Karikatuur. Illustratsioon“

Kolmapäeval, 31. märtsil kell 16.15 toimub vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna loeng „Karikatuur. Illustratsioon“.

Juttu tuleb karikatuuri ja illustratsiooni ajaloost ning alaliikidest. Vaadeldakse karikatuuri kui visuaalset poeesiat ning selle õpetamise metoodikat. Eesti illustratsiooni ning Olga ja Priit Pärna illustratsioonide näitel antakse ülevaade illustreerimise printsiipidest.
Samuti käsitlevad autorid oma filmi Tuukrid vihmas, muu hulgas ka helindamise aspektist.

Kõik huvilised on oodatud osalema!

Guest lecture by Prof. Vincent Gaffney: Lost Frontiers exploring climate change, settlement and colonisation of the submerged landscapes of the North Sea basin using ancient DNA, seismic mapping and complex systems modelling

On 25 March, starting at 12:15, a guest lecture by Prof. Vincent Gaffney from the University of Bradford will be held at the University of Tartu Department of Geology.

The topic of the lecture is “Lost Frontiers: exploring climate change, settlement and colonisation of the submerged landscapes of the North Sea basin using ancient DNA, seismic mapping and complex systems modeling”.

Prof. Gaffney is an archeologist and ERC Advanced Grant holder.

Professor Vincent Gaffney arheoloogiateemaline külalisloeng

Neljapäeval, 25. märtsil kell 12.15 toimub Bradfordi Ülikooli professori Vincent Gaffney arheoloogiateemaline külalisloeng.

Loengu teema on „Kadunud maastikud: uurides kliimamuutuseid, inimasustuse arenguid Läänemere üleujutatud maastikel kasutades vana DNA-d, seismilist kaardistamist ja keerukate süsteemide modelleerimist“ („Lost Frontiers exploring climate change, settlement and colonisation of the submerged landscapes of the North Sea basin using ancient DNA, seismic mapping and complex systems modelling“).

Olga ja Priit Pärna loeng „Animatsioonitehnikad: liivaanimatsioon“

Kolmapäeval, 17. märtsil kell 16.15 toimub TÜ vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna loeng „Animatsioonitehnikad: liivaanimatsioon“.

Loengus tutvustatakse innovatiivset liivaanimatsiooni-tehnikat ning selle digitöötlust. Juttu tuleb ka animatsiooni sünkroniseerimisest elava muusikaga, sh Tokyo Kunstiülikooli projektist, mille käigus animeeriti A. Vivaldi „Neli aastaaega“.