Other | Universitas Tartuensis

Other

Looduse õpperetk Põhja-Eestisse

Taasiseseisvuspäeval, 20. augustil ootab ülikooli loodusmuuseum loodusretkele Põhja-Eestis. Geoloogi Tõnu Pani ja bioloogi Külli Kalamees juhendamisel matkatakse ja uuritakse mereäärset loodust Põhja-Eesti rannikul.

Loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees sõnas: „Loodusretkel tutvume Türisalu pangalt (31 m kõrge) avaneva ilusa merevaatega Vääna klindilahele, matkame mere ääres ja uurime Türisalu joastikku, käime Rannamõisa pangal ja Tabasalu loodusrajal, vaatame kaunist Keila juga ning Treppoja joastikku“.

Teaduslinn Toomemäel

Teadusteemalises seikluslinnakus on võimalik ammutada uusi teadmisi ja õppida tundma Toomemäge!

Teaduslinn koosneb kaheksast peatusest, mis paiknevad Toomemäel. Mängija leiab need hõlpsasti üles, sest igas punktis on ka linnaku kaart. Linnakus kajastuvad teemad on arheoloogia, meditsiin, majandus, muusikateadus, infotehnoloogia ja astronoomia. Igas peatuspunktis tutvustatakse ühe kitsama teema teaduslikku tausta ja antakse mängijale ülesanne. Mängu alguspunkt asub ülikooli muuseumi juures.

Loodusõhtu Margus Otsaga „Tutt, hallpõsk, sarvik, mustkael, väike – kas tunned Eesti pütte?“

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi maikuu virtuaalne loodusõhtu „Tutt, hallpõsk, sarvik, mustkael, väike – kas tunned Eesti pütte?“ on pühendatud aasta linnule ja teistele Eesti püttidele. Lugusid jutustab 20. mail kell 18 Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Margus Ots.

Tartu observatooriumi virtuaalekskursioon

Ootame kõiki Tartu observatooriumi virtuaaltuurile neljapäeval, 14. mail! Avaneb võimalus observatooriumi ruumides ringi vaadata ja tutvuda tööga, mida Tartu observatooriumis tehakse.

Osaleda saab Zoomi kaudu.

ID: 876 8024 9535
Salasõna: 424982

14.15–14.19 Tutvustus (Jukka Nevalainen)

14.19–14.20 Direktori tervitus (Antti Tamm)

14.20–14.35 Observatooriumi ülevaade (Anna Aret)

Linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ ootab töid!

Juba traditsiooniks saanud Loodusfestivaliga käsikäes fotokonkurss „Metsik linn“ tuleb taas.

Tänavu kuuendat korda toimuva festivali fookuses on digitaalsed võimalused, mis aitavad avastada loodust senisest paremini. Fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. See on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele.