Other | Universitas Tartuensis

Other

Teaduslinn Tartu Hansapäevadel

Teaduslinnast on saanud viimaste aastate jooksul oluline osa Tartu Hansapäevadest, kuhu on leidnud tee tuhanded huvilised. Erandiks pole tänavunegi üritus, mil Teaduslinn kutsub taas kõiki noori ja vanu Toomemäele Tartu Ülikooli ja eesti teaduse saavutustest osa saama. Sarnaselt varasemate aastatega on teaduslinna üritused koondunud selgi korral kahe Tartu linnapildis märgilise hoone – keskaegse toomkiriku ja UNESCO maailmapärandisse kuuluva tähetorni – ümber. Traditsiooniliselt on suurem osa Teaduslinna tegevustest huvilistele tasuta!

Ekskursioon „Toomemägi – Tartu aken“

Tartu Ülikooli muuseum kutsub ekskursioonile!

Ekskursiooni käigus tutvutakse Toomemäe ajaloo, sümbolhoonete ja monumentidega. 45-minutilise ekskursioonil tuleb juttu Toomemäel asunud linnusest, toomkirikust ning põnevatest teadusavastustest.

Ekskursioonil osalemine on muuseumipiletiga (6/5€), mille saab soetada meie muuseumi (Lossi 25) poest. Ekskursioon algab muuseumi juurest.

Olete oodatud!

Foto: pastvu.com/p/654611

A guided tour „Toome Hill - A Window to Tartu“

The University of Tartu Museum invites you to the tour on Toome Hill!

The tour takes you through the history of the Toome Hill, landmark buildings and monuments. During the 45 minute tour you will hear about the fortress on the Toome Hill, Dome church and scientific discoveries made in the University of Tartu.

The tour  is with the museum ticket (6/5€) and starts from the University of Tartu Museum (Lossi 25).

You are welcome!

Suvine ekskursioon kaunis Tartu Ülikooli peahoones

Tartu Ülikooli kunstimuuseum kutsub ringkäigule kaunis Tartu Ülikooli peahoones!

Ekskursioon viib huvilised põnevatesse paikadesse peahoones – omaaegsesse tudengivanglasse ehk kartserisse peahoone pööningul, ajaloolisesse auditooriumi ning Tartu Ülikooli kunstimuuseumisse. Giid räägib 19. sajandil kehtinud ülikooli seadustest, mis tänapäeval võivad meile kummalised tunduda, ning Tartu Ülikooli pikast ajaloost. Kunstimuuseumis saab näha erilisi esemeid, näiteks filosoof Immanuel Kanti surimaski ja ehtsaid muumiaid.

Põnev avastusrekt Tartu tähetornis

Tartu tähetorn kutsub ringkäigule!

Ekskursioonil tutvutakse tähetorni ajaloo ja seal töötanud astronoomide olulisemate saavutustega. Teada saab, kuidas me oleme seotud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjaga ning oma käega katsuda meteoriiti. Tähetorni rõdult saab aga heita pilgu kaunile Toomemäele.

Ekskursioonil osalemine muuseumipiletiga (4/3€) ja see kestab umbes 45 minutit.

Olete oodatud!