Other | Universitas Tartuensis

Other

Ekskursioon muuseumi aastanäitusel „Ideaalide Eesti. Sada aastat otsinguid”

Rahvusülikooli asutamisega kaasnenud mõju Eesti riigi ja ühiskonna käekäigule on olnud ja on ka tänapäeval palju suurem ja sügavam, kui esmapilgul näib. Eesti riigi ja ühiskonna areng on viimase sajandi jooksul olnud alati võrdelises seoses meie rahvusülikooli käekäiguga. Keeruline ja vastuolusid täis sajand suunas ja sundis oma katkestuste ja uute algustega eesti ülikooli ühtejärge uute ideaalide otsingule. Paljud neist polnud määratud kunagi täituma, kuid ometi on neil ideaalidel tajutav mõju ka tänapäeval.

The Day of Gustavus Adolphus Academia Gustaviana 387

The Day of Gustavus Adolphus is celebrated on 6 November with a conference, lectures and a concert.

Lectures at Jakobi 2-114

Dick Harrison, Swedish historian, Professor of History at Lund University

“A European Monarch. Gustavus Adolphus and the Emergence of a Great Power in Northern Europe”

Dr Meelis Friedenthal, Senior Research Fellow in Intellectual History of the Baltic Sea Region at Tartu University Library Research Centre

Ilkka Ratinen seminar "Transformative process model of climate change education. What it does mean in education?"

18.11.2019 kell 16-18 toimub Uppsala 10-148 Tartu, Jyväskylä Ülikooli dotsent Ilkka Ratineni seminar teemal „Transformative process model of climate change education. What it does mean in education?“.

Ilkka Ratinen on enda seminari kohta kirjutanud:

In seminar I’ll discuss with doctoral student about transformative education especially intentionally climate education.

Gustav Adolfi päev / Academia Gustaviana 387

Teisipäeval, 6. novembril tähistatakse Tartu Ülikoolis Rootsi kuninga, Tartu Ülikooli asutaja Gustav Adolfi päeva loengute (inglise keeles) ning barokkmuusika kontsertiga.

Kell 16.00–17.30

Loengud (inglise keeles) Jakobi 2 aud 114

Dick Harrison, Rootsi ajaloolane, Lundi Ülikooli professor

„Euroopa monarh. Gustav Adolf ja suurriigi esiletõus Põhja-Euroopas“

Dr Meelis Friedenthal, Tartu Ülikooli raamatukogu teaduskeskuse Läänemere regiooni intellektuaalse ajaloo vanemteadur

International seminar „Labour market integration on newly arrived immigrants“

We invite you to an international seminar "Labour market integration of newly arrived immigrants" that is organised by the Nordic Council of Ministers` office in Estonia, the UN Refugee Agency, the Ministry of the Interior and the Johannes Mihkelson Centre. There will be two seminars with the same programme, one will take place on 17th October in Tallinn and the second one on 18th October in Tartu.

„Sinu käed päästavad elu" päeva esmaabi koolitused Lossi 36 õppehoones

16. oktoobril õpetavad Tartu Kiirabi töötajad esmaabi sotsiaalteaduste valdkonna töötajatele ja üliõpilastele. Osalejad saavad vahetu ja praktilise kogemuse, harjutades elustamist mannekeenil.

16. oktoobril vahemikus 10.00–12.00 on võimalik õppida Lossi 36 õppehoone fuajees (I korrusel). Saab läbi astuda vabalt valitud ajal!
Kas teadsid, et Lossi 36 õppehoones on olemas AED masin (AED: automated external defibrillator)? Igal juhul saab koolituse käigus ka
sellega tutvust teha. AED masin asub püsivalt Lossi 36 õppehoone esimese korruse parempoolses tiivas.

Restart a heart day in Lossi 36

October 16 is a worldwide restart a heart day and Tartu Ambulance Foundation is coming to our Lossi 36 building to give a resuscitation training to our staff and students. Everyone can take part in a short training between 10:00–12:00 in the first floor foyer.

Did you know that there is an AED (automated external defibrillator) machine in our building? The ambulance will also give an overview how to use this life saver. The AED machine is constantly in the right wing hall of the first floor of Lossi 36.

Everyone is welcome to attend!