Seminari „Eduard Vilde 155“ eesti filoloogia sektsioon
Seminar „Eduard Vilde 155 ja tema romaan „Raudsed käed“ 110“ toimus 18.–19. detsembril 2020 koroonaepideemia tõttu Zoomis:
Seminar „Eduard Vilde 155 ja tema romaan „Raudsed käed“ 110“ toimus 18.–19. detsembril 2020 koroonaepideemia tõttu Zoomis:
Tartu Ülikooli õigusteaduskond alustab jaanuaris Tartu rahvusvahelise õiguse vestluste sarjaga. Sarja esimene üritus „Rahvusvaheline õigus Bideni administratsioonis“ toimub 13. jaanuaril kell 17.00–18.00 (GMT + 2).
Vestluste sarja eesmärk on kutsuda akadeemikuid ja praktikuid nii Eestist kui ka välismaalt rääkima rahvusvahelise õiguse erinevatest aspektidest. Sõltuvalt asjaoludest viiakse üritused läbi isiklikult või veebis.
University of Tartu School of Law is launching a series of Tartu International Law Conversations. The first event of the series „International Law in a Biden Administration“ will take place January 13 at 1700-1800 (GMT+2).
The aim of this series is to invite academics and practitioners from Estonia and abroad to talk about various aspects of international law. Depending on the circumstances, the events are conducted in person or online.
Tartu Ülikooli muuseum kutsub kogu perega muuseumisse seiklema!
Mängu „Võluraamatu otsingutel“ käigus saab avastada Tartu Ülikooli muuseumi kõige uuemaid interaktiivseid lahendusi, panna proovile oma meeli ja rännata ringi nii ruumis kui virtuaalreaalsuse abil ka ajas. Lahti rullub lugu maagilisest 7. Moosese raamatust, mida aitab otsida 19. sajandist välja astunud professor Hommikutäht.
Tartu tähetorn kutsub uue aasta esimesele astronoomialoengule!
Juttu tuleb aasta saavutustest ja uudistest, tõenäoliselt näiteks eksoplaneetidest, Betelgeusest, mustadest aukudest, aga ka õnnetust Arecibo raadioteleskoobist. Küllap jälgime aasta 2020 päris viimaseidki astronoomiasündmusi.
Kõnelevad Laurits Leedjärv ja Moorits Mihkel Muru.
Sel aastal toimub Eesti Ornitoloogiaühingu traditsiooniline suur linnuõhtu 8. detsembril kell 18.00 veebiülekandena UTTV-s.
Suurel linnuõhtul teeb ühing kokkuvõtte lõppevast tuttpütiaastast, kuulutab välja aasta linnu digijoonistusvõistluse võitjad ning tutvustab 2021. aasta lindu kuldnokka.
Linnuõhtu toimub koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumiga ja üritust toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
1. detsembril algasid järjekordsed Vikipeedia keeletoimetamistalgud. Kolme aastaga on talgutest kujunenud tänuväärt traditsioon, mille eesmärk on parandada Vikipeedia artiklite kvaliteeti ja väärtustada keeletoimetaja ametit. Talgud kestavad 14. märtsini 2021 ja parimaid premeeritakse rahalise auhinnaga.
Kollokvium „Klassijuhatamise võlu ja vaev“ 9. detsembril kell 11.00–12.30 Zoomis
Klassijuhataja töö püsib sageli peamiselt õpetajate endi pealehakkamise ja entusiasmi najal. Ometi on hea klassijuhataja lihtsalt kullatükk; on õpetajaid, keda nende õpilased mäletavad kogu oma ülejäänud elu. Hea klassijuhataja kasvatab mitte niivõrd noomides ja manitsedes (kuigi vahel on seegi vajalik), vaid pilguga, väikese žestiga, arutamise ja kuulamisega.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvilisi oma teadmisi seentest proovile panema viktoriinil, mis toimub veebis 30. novembrist 11. detsembrini.
Astronoom Üllar Kivila loengus tuleb juttu talvisel pööripäeval toimuvast suurest ühendusest Jupiteri ja Saturni vahel, kus planeedid satuvad taevasfääril teineteisele nii lähedale, et neid saab korraga teleskoobis näha. Viimati olid need kaks planeeti nii lähedases ühenduses Galileo Galilei eluajal.
Räägitakse võimalustest seda harukordset sündmust vaadelda, ühendustest üldiselt ning pisut ka asjaosalistest endist, meie Päikesesüsteemi kahest suurimast planeedist.
Üllar Kivila on AHHAA-keskuse peaplanetarist.