Other | Universitas Tartuensis

Other

Osale kevadtaimede viktoriinil ja virtuaalsetes meisterdamise töötubades

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 30. aprillist 14. maini osalema kevadtaimede viktoriinil ja virtuaalsetes meisterdamise töötubades.

Soojad ilmad ja kevadine vihm panevad taimemaailma kasvama ja õitsema. TÜ loodusmuuseum kutsub märkama tärkavat loodust ja kevadtaimi, lahendama viktoriini ning osalema virtuaalsetes meisterdamise töötubades.

TÜ õpetajahariduse arengukava 2021–2025 infopäev

Pedagogicumis käib täie hooga Tartu Ülikooli õpetajahariduse arengukava koostamine, millesse on aktiivselt panustanud õpetajahariduse arendusrühmade eestvedajatest koosnev juhtrühm. Arengukava on jõudnud etappi, kus on oluline kaasata TÜ inimesi laiemalt ning saada tagasisidet arengukava eesmärkidele, indikaatoritele ja tegevustele. Inimeste kaasamise esimese sammuna korraldatakse infopäeva, kus tutvustatakse TÜ õpetajahariduse arengukava 2021–2025 tehtud eeltööd ning edasised tegevused.

Taastava õiguse seminar „Restoratiivne lähenemine õppetööle kõrgkoolis“

Tartu Ülikooli õigusteaduskonnal koostöös Justiitsministeeriumiga on hea meel kutsuda Teid taastava õiguse veebiseminarile teemal „Restoratiivne lähenemine õppetööle kõrgkoolis“.

Seminar toimub 4. mail kella 12.00–14.00 Zoomis ja seda viib läbi dr Ian Marder Maynoothi Ülikoolist Iirimaal.

Veebiseminar „Kas Eesti elanike ja kohtunike suhtumine soolisesse vägivalda on stereotüüpideta või stereotüüpne?“

Tartu Ülikooli õigusteaduskond korraldab maikuus veebiseminari „Kas Eesti elanike ja kohtunike suhtumine soolisesse vägivalda on stereotüüpideta või stereotüüpne?“.

Koolitus on mõeldud eelkõige prokuröridele, advokaatidele ning Politsei- ja Piirivalveameti töötajatele, kuid oodatud on ka sotsiaal- ja meditsiinitöötajad ning ohvriabi ja ennetusteenuste valdkonnas töötavad inimesed.

Parental Engagement and the Role of EdTech

As the 10th of May is the International Mother's day, the Tartu EdTech Community decided to celebrate this event by inviting parents to discuss their newly gained role in the school life of their kids.

During the event, we are going to address the questions that all of us have but have not dared to ask. For example:
  • How far should parents get involved in the schooling system or in remote learning?
  • How are parents already in the EdTech field able to handle the remote learning environment?

Academia Pernaviensise XI mõttekoda. Toomas Asser: „Ülikooli panus ühiskonna kohanemisel“

Academia Pernaviensise 11. mõttekoda laiendab piire. Meie seekordsel esinejal puudub küll Pärnuga vahetu isiklik suhe, kuid sellegipoolest on ta linnaga otse ja tihedalt seotud – Tartu Ülikooli Pärnu kolledži kaudu. Külaliseks on Tartu Ülikooli rektor akadeemik Toomas Asser.

Tartu International Law Conversations discuss the Nuremberg trials and the Soviet Union

The University of Tartu School of Law continues its Tartu International Law Conversations. The fifth event of the series entitled “The Nuremberg Trials and the Soviet Union” will take place online on 22 April at 17:00–18:00 (EET, GMT+3).

The aim of this series is to invite academics and practitioners from Estonia and abroad to talk about various aspects of international law. Depending on the circumstances, the events take place in person or online.