Other | Universitas Tartuensis

Other

Olga ja Priit Pärna kursuse „Animatsioon: seest ja väljast“ filmiprogramm

Kevadsemestril jätkub Tartu Ülikooli vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna kursus „Animatsioon: seest ja väljast“ (HVVK.14.148), mille eesmärk on anda huvilistele informatsiooni animafilmi tegemise, olemuse ja ajaloo kohta.

Loenguteemadele pakuvad täiendust filmiprogrammid Tartu Elektriteatris.

25. veebruaril näidatakse Olga ja Priit Pärna kaht filmi:

Ökoloogia ja maateaduste instituudi karjääripäev

Ökoloogia ja maateaduste instituudi karjääripäev toimub 3. märtsil 10.00-16.00 veebis

Geoloogia, geograafia ja keskkonnatehnoloogia suunaline karjääripäev leiab aset veebivahendusel. Erinevate organisatsioonide esindajad ja üliõpilased kohtuvad virtuaalses keskkonnas, kus ettevõtted tutvustavad oma tegemisi ning praktika- ja karjäärivõimalusi. Tudengeil on võimalus esitada küsimusi. Oma põnevatest karjääri- või praktikakogemustest räägivad õppejõud ja tudengid. Lisaks tutvustame ka ülikoolis edasiõppimise võimalusi.

Delta karjääripäev

4. märtsil toimub esimene virtuaalne Delta karjääripäev

Seekord kohtuvad ettevõtete esindajad ja üliõpilased veebikeskkonnas VirBela (laadi alla siit), kus organisatsioonid saavad ennast tutvustada jagades virtuaalseid materjale, tehes lühiettekandeid või suheldes üks ühele Delta keskuses õppivate üliõpilastega.

103rd anniversary of the Republic of Estonia at the University of Tartu

To mark the 103rd anniversary of the Republic of Estonia, Rector Toomas Asser and Academic Secretary Tõnis Karki placed flowers at the Estonian War of Independence Memorial to Fallen Students in the university’s assembly hall.

The rector reminded that 103 years ago, Estonians were unable to immediately start building the newly independent country, but had to fight for it first, to uphold the idea of statehood.

Eesti Vabariigi 103. aastapäev Tartu Ülikoolis

Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamiseks asetas rektor Toomas Asser koos akadeemilise sekretäri Tõnis Karkiga lilled vabadussõjas langenud üliõpilaste mälestusmärgi juurde Tartu Ülikooli aulas.

Rektor tuletas meelde, et 103 aastat tagasi ei saanud eestlased asuda oma äsja iseseisvunud riiki kohe üles ehitama, vaid selle nimel tuli esmalt võidelda, omariikluse ideed alles tõestada.

Rahvusvahelise õiguse vestluste sarja teine üritus: Venemaa vaated küberoperatsioonide reguleerimisele rahvusvahelises õiguses

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna rahvusvahelise õiguse vestluste sari jätkub. Teine vestlus teemal „Venemaa vaated küberoperatsioonide reguleerimisele rahvusvahelises õiguses“ toimub 26. veebruaril kell 17.00–18.00.

Vestluste sarja eesmärk on kutsuda teadlasi ja õppejõude ning praktikuid nii Eestist kui ka välismaalt rääkima rahvusvahelise õiguse eri aspektidest. Sõltuvalt asjaoludest korraldatakse vestlused kas auditooriumis või veebis.

Academia Pernaviensise XI mõttekoda: Garri Raagmaa, Erik Reinhold „Tulevik ei juhtu ise“

Suveks saab TÜ Pärnu kolledž endale majanaabriks Pärnumaa Arenduskeskuse ning koostöös sünnib Kobar – ettevõtjate ja üliõpilaste, teadmiste ja teaduse kohtumispaik.

Kutsume kaasa mõtlema teemal, milline on regionaalse kolledži roll kogukonna jaoks, kuidas kaasata kõiki asjaosalisi piirkonna arendamisse ja milline koostöövorm on parim.
Teeme kaameraga tiiru ka ehitustandril, et näha, mis muutub kolledži ruumides uue naabri sissekolimisel.

Seega on mõttekojas oodata vastuseid järgmistele küsimustele: