Visit | Universitas Tartuensis

Visit

Huvipäev „Hakkame talveks sättima“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale „Hakkame talveks sättima“, mis toimub 15. novembril kl 11.00–15.30.

Kas teadsid, kuhu karu ja mäger magama lähevad? Mida nad sügisel söövad? Miks nirk talveks värvi muudab ja kas roomajad magavad talvel? Kes koguvad talvevarusid? Novembrikuu huvipäeval uurime erinevaid loomi, nende eluviise ja kohastumusi talveks valmistumisel ning talvel hakkama saamisel.

Loodusõhtu Aare Abroiga „Viirused – mis või kes nad on?“

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi novembrikuu loodusõhtu „Viirused – mis või kes nad on?“ on inspireeritud meid ümbritsevast ja olukorrast Euroopa koroonarindel. Loodusõhtu toimub 11. novembril kl 18.00 loodusmuuseumi seminarialal.

Loodusõhtul räägib Tartu Ülikooli molekulaarviroloog Aare Abroi viirustest – mis või kes nad on ja mida nad ei ole. Kust kohast võib viiruseid leida ja mis on nende roll biosfääris ja looduses laiemalt. Samuti ei jää puudutamata ka SARS-COV-2 teemad.

Koolivaheaja looduspäev „Mereloomad“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub õpilasi koolivaheajal uurima meres elavaid loomi. Looduspäev mereelustikust leiab aset 23. oktoobril kell 11.00–14.00

Looduspäeval toimub kaks põnevat õpituba. Esimeses töötoas uuritakse ja vaadeldakse Läänemere elustikku. Teises töötoas uuritakse merisaarmast ning tutvutakse muuseumi elavnurgas eksootiliste lemmikloomadega: madude, ämblike ja putukatega.

Loodusõhtu „Looduse muusika ilu“ Ahto Külveti ja Veljo Runneliga

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi oktoobrikuu kui muusikakuu loodusõhtu „Looduse muusika ilu“ on pühendatud muusikale looduse rüpes. Loodusõhtu toimub 14. oktoobril kell 18.00 loodusmuuseumi seminarialal.

Vinüülipoe Psühhoteek pidaja Ahto Külvet räägib lugusid, tutvustab looduseteemalisi plaate ja mängib nõukogudeaegsete loodussaadete tunnusmuusikat. Plaatidelt kuuldavate looduse helipilte kommenteerib loodushäälte salvestaja ja bioloog Veljo Runnel.

Looduse õpperetk Mukri raba loodusrajale

4. oktoobril ootab loodusmuuseum loodusretkele Viljandi lossimägedesse ja Mukri raba loodusrajale.

Geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamehe juhendamisel uurime loodust Viljandi lossimägedes, kus on kaunid järvevaated ja geoloogilised objektid. Matkame Mukri raba sügisesel loodusrajal, kus vaatame rabalaukaid ja rabaelustikku, ning käime ka tornis.
Tutvume samuti Lõhavere linnamäe ja Pilistverega.

Looduse õpperetk Põhja-Eestisse

Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil ootab ülikooli loodusmuuseum loodusretkele Põhja-Eestis. Geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamehe juhendamisel matkatakse ja uuritakse mereäärset loodust Põhja-Eesti rannikul.

Loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees sõnas: „Loodusretkel tutvume Türisalu pangalt (31 m kõrge) avaneva ilusa merevaatega Vääna klindilahele, matkame mere ääres ja uurime Türisalu joastikku, käime Rannamõisa pangal ja Tabasalu loodusrajal, vaatame kaunist Keila juga ning Treppoja joastikku“.