ajakirjandus ja kommunikatsioon | Universitas Tartuensis

  • Õppekava läbides arendad oma ühiskonnateaduslikku kujutlusvõimet ja paindlikku mõtteviisi.
     
  • Saadav haridus annab võimekuse ja oskuse kommunikatsioonivaldkonna muutuvates tööoludes orienteeruda ja edukas olla.
     
  • Tänu mitmekesise erialataustaga kaastudengitele koged, kuidas õpetatav teooria rakendub praktikas.
     

Martin Noorkõivu liftikõne: „Kuidas ma hakkasin maailma suuremalt nägema?“ 


ÕPPETÖÖ

Magistriõpingute jooksul omandad mitmeoskusliku ajakirjanduse ja kommunikatsiooni valdkonna professionaali ettevalmistuse. Selle hulka kuuluvad: strateegiline mõtlemine, kriitiline pilk, oskus koguda ja kasutada andmeid, oskus jutustada lugusid mõjusal viisil, oskus kasutada multimeediavahendeid, laialdased teadmised ühiskonna toimimise kohta. Lisaks teooriale saad kõike praktikas läbi proovida ning harjutada töötamist nii iseseisvalt kui ka meeskonnas. Loovtööd ja praktilised projektid toimuvad koostöös paljude partnerite ja praktikabaasidega üle Eesti.

ÕPPEVORM  

Õpe toimub sessioonidena kahel nädalalõpul kuus. Õppesessioonide peamine väärtus on praktilise kommunikatsiooni ja produktsiooni professionaalne treening, õppejõudude vahetu tagasiside ning inspireerivad arutelud mitmekülgsete kaastudengitega. Paindlikkusega oma õpingute kujundamisel kaasneb iseseisev töö ligikaudu poole õpingute mahus. Uuri ka võimalusi läbida aineid e-õppena ja kasutada instituudi väliskontakte rahvusvaheliseks semestriks. Õpe toetab unikaalse meediaprofessionaali profiili kujundamist.
 

KESKKOND

Ühiskonnateaduste instituut asub Tartu südames Toomemäel. Kvaliteetse heli- ja videotehnika ning tootmis- ja töötlusprogrammidega varustatud instituut võimaldab nii praktilist produktsiooni, kommunikatsioonitreeningut kui ka digiõpet. Instituudi teised magistrikavad toetavad tihedate koostööharjumuste teket nii sotsioloogide, ärianalüütikute kui ka sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika õppuritega. Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrantuur Tartus tähendab sisukaid akadeemilisi nädalavahetusi inspireerivate kolleegide seltsis.

VILISTLASENA

Vilistlased on suure väärtusena välja toonud võimaluse luua tänu õpingutele tihe erialane suhtevõrgustik. Võrgustiku hoidmist toetavad ka ühiskonnateaduste instituudi iga-aastased traditsioonid – nt  kevadgrill,  tööandjate mess ja erialakonverentsid. Pärast lõpetamist jätkavad paljud vilistlased instituudiga koostööd erinevates vormides.

Meie magistriõppe vilistlased töötavad edukalt meediaprofessionaalidena väga erinevatel ametikohtadel: peatoimetajatena, kommunikatsioonijuhtidena, ajakirjanikena, projektijuhtidena, konsultantidena, ettevõtjatena jms.

Henry Linnardi liftikõne: "Kes katab noore ajakirjaniku seljatagust?"
 

Kontakt

Ühiskonnateaduste instituut
e-post: yhiskonnateadused [ät] ut.ee
www.yti.ut.ee

Ragne Kõuts-Klemm, programmijuht
ragne.kouts [ät] ut.ee, 5346 0357
 

Tutvu vastuvõtutingimustega