arvutitehnika ja robootika | Universitas Tartuensis
  • Võimalik valida kolme erialasuuna vahel: arvutitehnika, robootika ja kosmosetehnoloogia

  • Õppekavas on ühendatud nii tark- kui ka riistvaraga tegelemine kõrgtehnoloogiliste süsteemide ja seadmete väljatöötamiseks

  • Suur osakaal on praktikal, mille käigus käsitletakse reaalseid ülesandeid näiteks nanosatelliitide, robotite ja arukate materjalidega
     


ÕPPETÖÖ

Õppetöö toimub inglise keeles ja õppetöös on suur rõhk praktilistel töödel. Süvendatakse bakalureuseõppes saadud teadmisi ja omandatakse rohkelt uusi oskusi ja kogemusi arvutustehnika, robootika, informaatika, kosmosetehnoloogia jt valdkondades. Võimalik on läbida 24-punktiline praktikasemester oma valdkonna ettevõttes või teadusgrupi juures. Välismooduli võib läbida välisülikooli või -uurimisettevõtte juures. Lisaks on moodulid juhtimise ja majanduse aluste omandamiseks, et oleks võimalik efektiivselt jätkata teaduskarjääri doktorantuuris, luua oma ettevõte või saavutada juhtivinseneri koht oma valdkonna ettevõttes.

Tudengite käsutuses on tipptasemel digitaalelektroonika laborid, mis on sisustatud nüüdisaegsete seadmete ja tööriistadega, luues seeläbi suurepärase keskkonna õppimiseks ning uurimis- ja arendustööks.


 

ÕPPEVORM

Loengutes räägitut toetavad põnevad praktikumid, et kinnistada teoreetilisi teadmisi ja arendada praktilisi oskusi. Töö käib reeglina teadusgruppide või ettevõtete juures, mis tegelevad mitmesuguste uuenduslike seadmete väljatöötamise ja arendamisega: nt robotmannekeen, mis võimaldab inimestel valida internetikaubamajast oma kehakujuga sobivaid rõivaid; tehislihas, mida kasutatakse nii kunstjäsemete kui ka robotite loomisel, bioloogiast inspireeritud allveerobot. Need on vaid mõned näited arukate materjalide ja süsteemide laborist. Kõikidel magistrantidel avaneb võimalus osaleda Eesti järgmiste satelliitide ehitamisel ja orbiidile saatmisel.

KESKKOND

Arvutitehnika tudengitel avaneb sügiseti võimalus panna end proovile Euroopa suurimal robotivõistlusel Robotex, kus igal aastal võisteldakse teiste kõrgkoolide rahvusvaheliste võistkondadega. Oma robootikateadmisi on võimalik laiendada ja jagada ka Tartu Ülikooli robotiklubis.Lisaks on üliõpilastel võimalik kaasa lüüa tudengisatelliidi projektis, mis on pannud aluse Eestile kui kosmoseriigile.

Samuti on arvutitehnika tudengid oodatud osalema Teadusbussi tegemistes, mis annab suurepärase võimaluse kohata uusi tuttavaid ning avastada ja demonstreerida põnevaid nähtusi nii oma kui ka naaberteaduste alalt.

Lisaks sellele pakub Tartu Ülikool arvukaid võimalusi liitumaks erinevate tudengiseltside ja korporatsioonidega.
 

VILISTLASENA

Robootika ja arvutitehnika magistrikava lõpetajad leiavad tööd kõrgtehnoloogiaga seotud ettevõtetes, telekommunikatsioonifirmades, arvutifirmades, tarkvaraettevõtetes, kosmosetehnoloogiaga tegelevates ettevõtetes, avalikus halduses jms. Inglisekeelne kõrgetasemeline õpe avab meie vilistlastele rahvusvahelised töövõimalused.

Robootika ja arvutitehnika eriala lõpetajate tööpõld on lai – tegutsetakse inseneride (nt arvuti- ja süsteemiinsener), süsteemitehnikute, riistvara- ja tarkvaraarhitektidena, aga ka kvaliteedi-, tehnoloogia- ja ostujuhtide ning ettevõtjatena.

Robootika, arvutitehnika või kosmosetehnoloogia spetsialist on väga oodatud jätkama oma haridusteed Tartu Ülikooli tehnika ja tehnoloogia, füüsika või informaatika doktoriõppes.
 

Kontakt

TÜ tehnoloogiainstituut
Nooruse 1-319, Tartu
Kontakt: Heiki Kasemägi, programmijuht
Tel: 737 5043
E-post: heiki.kasemagi [ät] ut.ee

tuit.ut.ee

Tutvu vastuvõtutingimustega