euroopa õpingud | Universitas Tartuensis
 • Interdistsiplinaarne õppekava annab põhjalikud teadmised Euroopa Liidust ning seob need praktiliste kogemustega Eestist ja välismaalt.

 • Euroopa õpingud annavad ettevalmistuse töötamiseks erinevatel Euroopa Liidu tegevusvaldkondadega seotud ametikohtadel.

 • Euroopa õpingute õppetöö on paindlik ja vastab töötavate inimeste vajadustele ning võimalustele.
   


ÕPPETÖÖ

Õppima tulles saad ülevaate Euroopa Liidu ajaloolisest kujunemisest, tänasest toimimisest, poliitikast ning institutsioonidest. Mitme erineva valdkonna õppeained moodustavad kokku multidistsiplinaarse õppekava, mis annab teadmisi nii majandus-, õigus- kui ka riigiteadustest. Õppeaja kestus on kaks aastat ning õppetöö on korraldatud sessioonidena reedest pühapäevani, toimudes keskmiselt kaks korda kuus.

Õppekavas mängib keskset rolli arenguseminar, mille eesmärgiks on valmistada sind ette magistritöö kirjutamiseks, toetada teadmiste ja oskuste omandamisel ning aidata loengutes õpitut ühtseks tervikuks siduda. Selline meetod loob motiveeriva õppekeskkonna, kus arendame muuhulgas akadeemilist kirjutamist, tegeleme kursuseprojektidega ning käime õppereisidel tutvumas põnevate inimeste ja organisatsioonidega. Õppetöö käigus pööratakse tähelepanu ka rahvusvaheliste rahastamisprogrammidele ja projektide kirjutamise oskuste ja digipädevuste arendamisele.

Euroopa õpingute õppekava jaguneb osadeks:
 • alusmoodul (18 EAP)
 • erialamoodul (36 EAP)
 • suunamoodul (24 EAP)
 • vabaainete moodul (12 EAP)
 • arenguseminar (15 EAP)
 • lõputöö (15 EAP)
Tutvu õppekava ja õppeainetega lähemalt Tartu ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS).
 

ÕPPEVORM

Loenguid annavad Johan Skytte poliitikauuringute instituudi hinnatud õppejõud, aga ka teised sotsiaalteaduste valdkonna eksperdid, nt lektorid majandus- ja õigusteaduskonnast. Üliõpilastele korraldame regulaarselt avalikke loenguid, seminare, konverentse ja palju teisi harivaid üritusi, kuhu kutsume esinema tippspetsialiste üle kogu maailma.

Kuna õppetöö toimub lisaks eesti keelele ka inglise keeles, võimaldab see parandada võõrkeelset eneseväljendusoskust ja aitab omandada erialast sõnavara. Loengutes kannab olulist rolli iseseisev materjalide läbitöötamine ja grupitöö. Sellest tulenevalt kasutavad meie õppejõud erinevaid aktiivõppe meetodeid, mille eesmärgiks on arendada kriitilist mõtlemist ning oskust probleeme lahendada nii iseseisvalt kui ka meeskonnas töötades.

Johan Skytte poliitikauuringute instituut on Tartu ülikooli kõige rahvusvahelisem üksus ja magistrantidele on avatud ka mitmed stipendiumivõimalused enesetäiendamiseks Euroopas, USAs ning teistes maailma ülikoolides. Näiteks saab igaüks soovi korral osaleda Erasmus+ kaudu üliõpilasvahetuses, välissemestril või õppevisiidil.
 

KESKKOND

Skytte instituudis õpetavad oma ala Eesti tipud, kellest tuntuimad on võrdleva poliitika ekspert Rein Toomla, rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg, e-valimiste ekspert Mihkel Solvak, külalisprofessor Siim Kallas ja emeriitprofessor Rein Taagepera

Soovi korral saab iga üliõpilane instituudi tegemiste juures kaasa lüüa näiteks praktikat tehes või üritusi korraldades. Uusimatest teadussuundadest ja -uuringutest saad sa osa instituudi juures tegutsevate keskuste vahendusel:

VILISTLASENA

Euroopa õpingute vilistlaste seas leidub nii riigiametnikke, ettevõtjaid, diplomaate, ajakirjanikke, teadlasi, poliitikuid, kohalike omavalitsuste töötajaid kui ka kodanikuorganisatsioonide eestvedajaid, kes on kõik väga hinnatud eksperdid. Programmi lõpetanud on aktiivsed ühiskonna liikmed, kes omavad laia silmaringi, head kohanemisvõimet ja oskust näha suuremat pilti.

Instituudi tuntuimate vilistlaste hulka kuuluvad teleajakirjanik Astrid Kannel, Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, Catapult Films tegevjuht ja portaali poliitika.guru toimetaja Tõnis Leht ja MTÜ Naisinvestorite klubi asutaja Kristi Saare.

Magistriprogrammi läbinu omandab Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraadi, mille alusel on võimalik jätkata õpinguid doktoriõppes.


Lisalugemist:

Euroopa õpingute õppekava koduleht
Johan Skytte poliitikauuringute instituut veebis
Skytte instituut Facebookis
 

Kontakt

Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Lossi 36-301, Tartu

Oliivia Võrk
õppekorralduse spetsialist
737 6212
oliivia.vork [ät] ut.ee
 

Tutvu vastuvõtutingimustega