heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine | Universitas Tartuensis

Heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine

Heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise ingliskeelne magistriõppekava annab teadmisi, erialaseid oskusi ja praktilist kogemust juhtival kohal töötamiseks spaa- ja heaoluteenuseid pakkuvas ettevõttes või mujal tervise ja puhketegevustega seotud valdkonnas. See on ainus sarnane magistriprogramm terves Euroopas, mitte kusagil mujal ei keskenduta spaa temaatika kõrval heaoluteenustele laiemalt.

 

Lisaks ise enda tervise ja hea elu eest hoolitsemisele otsivad inimesed spetsiaalseid heaoluteenuseid, mis nende tervislikule ja pikaealisele elule kaasa aitaksid. Tänaste sotsiaal-majanduslike suundumuste taustal on selge, et spaad ja teised heaoluteenuseid pakkuvad asutused arenevad kasvava nõudluse toel jõudsalt. Kuidas neid teenuseid luua ja pakkuda – seda siin õppida saabki. Vaata: Õppekava ametlik ingliskeelne koduleht.

ÕPPETÖÖ

Magistrikava jooksul õpitakse heaolufilosoofia ja ühiskonna jätkusuutlikkuse aluseid, lisaks täpsemalt heaoluettevõtete juhtimist (turundus, finants-, personali- ja kvaliteedijuhtimine). Programmis on aineid ka innovaatilisest ettevõtlusest, teenuste disainist, spaaprotseduuridest.

Õppekava täpne kirjeldus ja ainete jaotus semestrite kaupa.

Nimekamateks õppejõududeks on mitmed välisriikide professorid ja turismieksperdid James Holleran (Šveits/USA), Stefan Thelen (Saksamaa), Tom Baum (Suurbritannia), Mario Passos Ascencao (Portugal/Soome), Laszlo Puczko ja Melanie Smith (Ungari), Jouni Ahonen (Soome) ning Eestist Heli Tooman, Heli Müristaja ja teised. Tutvu kõikide õppejõududega lähemalt.

Õppekavas on tähtis osa praktikal. Erinevate ainete raames külastatakse Eesti spaasid, toimuvad mitmed õppereisid. Esimese kursuse lõppedes sooritavad kõik üliõpilased praktika mõnes Eesti või välisriigi ettevõttes.

ÕPPEVORM

Õppevorm on päevane, aasta jooksul on rohkem ja vähem pingelisi perioode (vabad nädalad vahelduvad loengud täis päevadega). Õppetöö on intensiivsem esimese aasta jooksul, teise õppeaastasse jäävad näiteks projektijuhtimine, teadustöö ning ka magistritöö kirjutamine.

Lisaks Pärnu kolledžis (Ringi 35, Pärnu) toimuvatele loengutele on oluline roll iseseisval ja meeskonnatööl. Kohati toimub õppetöö ja suhtlus välisõppejõududega veebikonverentside ja Skype-i kõnede vahendusel (kõik välisõppejõud käivad alati ka Pärnus kohal).

KESKKOND

 

Suvepealinnas Pärnus on üliõpilastele väärika tudengielu elamise võimalusi talvelgi.

Õppeaasta olulisemateks sündmusteks Pärnus on Tudengite Talvepäevad veebruaris, rebastenädal septembris ning muidugi Pärnu kolledži traditsioonilised üritused – jõululõuna ja sellele järgnev kogu kolledžipere jõulukarneval.

Igapäevast elu sisustavad ühised võrkpalli- ja korvpallitrennid, tudengiteater, tantsutrennid ning õhtused istumised üliõpilaste kohtumispaikadeks kujunenud lõbustusasutustes.

Pärnu kolledžis tegutseb aktiivselt ka rahvusvaheline üliõpilasorganisatsioon AIESEC.

Pärnust ja tudengielust lähemalt siin.

 

 

VILISTLASENA

Heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise magistrikraadiga lõpetajast võib saada  (turismi)ettevõtja, spaa- või heaoluasutuse juht, mõnda teist tüüpi rekreatiivse organisatsiooni või kuurordi juht, aga ka valdkonna akadeemilise teaduse eestvedaja. Meie vilistlased ja üliõpilased töötavad näiteks spaade müügiosakonnas ja vastuvõtujuhtidena. Mõned meie magistrandid on sooritanud oma praktikad välisriikide luksuslike spaade juhtkonda assisteerides.

Aire Toffer (Eesti Spa Liidu juht, magistrant): "Pärnu, rohkete spaa- ja heaolukeskustega kuurortlinna eriline aura on piisavalt heaks tõukeks nimetatud eriala õppimiseks just sealses õhkkonnas. Skeptikud võivad ju küsida, mida seal niiväga magistrantuuri tasemel õppida on. Minul on aga tuliselt hea meel, et Pärnu kolledži õppejõudude abiga on „spaateadus“ ja „spaateadvus“ viidud uuele tasemele."

Mikko Härkonen (Soome, magistrant): "Otsides endale välispraktika kohta, märkasin ma, et spaahotellide juhid on väga huvitatud meie magistriprogrammist, kuna see tõepoolest keskendub selgelt sellele teemale. Nad on minusse seetõttu vastutulelikult suhtunud. Eks tulevik näitab, ent siiani on edukalt läinud."

Daniel Simcik (Slovakkia, vahetusüliõpilane): "Mulle meeldib, et loengud toimuvad arutelu vormis – õppejõud arutavad palju. Programm ise on ka väga oluline, võib öelda isegi vajalik tänases Euroopas ja tegelikult kogu maailmas."

Annika Maripuu (vilistlane): "Õppejõude kuulates olen ma tõeliselt üllatunud, milliseid asju kusagil maailmas tehakse. Kõik välisõppejõud on palju juurde andnud. Näiteks Stefan Thelen ütles meile kohe alguses, et 4 päeva klassiruumis istuda ei ole mõtet – ja nii me läksimegi vaatama, kuidas päris spaades asjad käivad."

Sander Korn (vilistlane): "Diplom on küll oluline, ent pean kõige väärtuslikumaks üldisi saadud teadmisi ja laiemat silmaringi. Tunnen, et ma sain midagi, mida ma mujalt ei oleks saanud. Lisaks on personaalne lähenemine oluline – ma ei kujuta ette õppimist koos 200 üliõpilasega."

Loe ja vaata, mida teised veel arvavad.

Lisalugemist:

Õppekava tutvustav brošüür
Eriala tutvustus Pärnu kolledži lehel
Eesti Spa Liit
European Spas Association
Global Spa Summit
SpaFinder
Mis on heaoluteenused?  Artikkel ja videod

Kontakt

magistrikava programmijuht: Liis Juust
e-post: liis.juust [ät] ut.ee
tel: 445 0534

Tutvu vastuvõtutingimustega