heli- ja visuaaltehnoloogia | Universitas Tartuensis

  • Teooria ja praktika seostamine. Meie õppejõud on praktiseerivad tippspetsialistid, kes peale õpetamise osalevad ka ise loomingulistes projektides.
  • Meeskonnatöö. Õppetöö toimub väikestes rühmades, kus õpitakse nii praktilisi oskusi kui ka koostööd.
  • Keskkond. Õppetöö toimub Viljandis, mis on tuntud oma inspireeriva õhkkonna ja tipptasemel stuudiote poolest.

ÕPPETÖÖ

Õppekaval on kaks suunda: helitehnoloogia ja visuaaltehnoloogia. Erialaõpingute käigus omandatakse süvitsi heli- või valgusdisaini teadmised ning õpitakse tundma suurürituste spetsiifikat. Mõlema suuna üliõpilased võivad valida aineid ja omandada põhjalikud teadmised ka teisest valdkonnast. Üldainetega omandatakse meeskonnajuhtimise, projektijuhtimise ning iduettevõtluse pädevus, samuti tutvutakse erialaspetsiifiliste kultuuriteooriate ja terminoloogiaga.

ÕPPEVORM

Õppetöö toimub inglise keeles ja peamiselt Viljandis. Teoreetilised õpingud ja omandatu praktiline rakendamine on tihedalt seotud. Mahukas praktikamoodul (20 EAP) võimaldab end proovile panna meie praktikabaasides nii Eestis kui ka välismaal. Lõpetamiseks tuleb ellu viia kas magistriprojekt või kaitsta teoreetiline magistritöö.

KESKKOND

Üliõpilaste käsutuses on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tipptasemel heli- ja videostuudio, black box, tantsusaalid ja muud võimalused. Praktiseerida võib Eesti ühes moodsaimas teatris Ugala ning Eesti Pärimusmuusika Keskuse kontserdisaalides.

Viljandi õdusas ja toetavas keskkonnas toimub palju populaarseid kultuurisündmusi: Viljandi pärimusmuusika festival, Viljandi kitarrifestival, tudengite teatripäevad jne. Puudust pole ka vaba aja veetmise kohtadest: raamatubaar Romaan, üliõpilasklubi Wimka, veini- ja jämmibaar Mulks jt. Õppekava üliõpilased puutuvad tihedalt kokku ka teiste kultuuriakadeemia tudengitega – näitlejate, muusikute ja tantsijatega.

VILISTLASENA

Lõpetajaid ootavad tööle näiteks teatrid, etendusasutused, kontserdikorraldajad, tehnikarendiettevõtted ja multimeediastuudiod. Õppekava lõpetanu on võimeline juhtima tehnilisi ja loomingulisi meeskondi, kavandama suurürituste tehnilist korraldust ning tegutsema ettevõtjana. Lõpetajatel on võimalus jätkata haridusteed ka doktorantuuris.

 

Lisalugemist

Tutvu TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga 
Tutvu TÜ VKA muusikaosakonnaga
Tutvu TÜ VKA etenduskunstide osakonnaga

Kontakt

Viljandi Kultuuriakadeemia
Posti 1, 71004 Viljandi
www.kultuur.ut.ee

Õppekava programmijuht
Kadri Steinbach
kadri.steinbach [ät] ut.ee
 

Tutvu vastuvõtutingimustega