infotehnoloogiliste süsteemide arendus | Universitas Tartuensis

 
  • Rakenduskõrghariduse õppekava, kus õpitakse nii programmeerimist kui ka IT-süsteemide haldust.

  • Õppetöös pööratakse tähelepanu praktilistele ülesannetele ja koostööle kohalike ettevõtetega.

  • IT-valdkond pakub rahvusvahelisi töövõimalusi ja tagab kindla tuleviku.


ÕPPETÖÖ

Õppekava valmistab üliõpilasi ette tööks nüüdisaegses info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas nii IT-süsteemide rakenduste haldaja kui ka tarkvaraarendajana. Õppetöö käigus saadud teoreetilised teadmised kinnistatakse praktikal omandatavate oskustega. Infotehnoloogia ja majanduse alusteadmiste kõrval omandavad üliõpilased programmeerimise ning infosüsteemide ja andmebaaside haldamise oskuse. Õppetöös kasutatakse e-kursusi ja korraldatakse põnevaid õppereise mainekatesse Eesti ettevõtetesse. Õppetöö toimub Narvas.

ÕPPEVORM

Nominaalne õppeaeg on kolm aastat ja õppetöö toimub päevaõppes. Õppekeeli on kolm – eesti, vene ja inglise – ning kõiki neid saab kolledžis ka juurde õppida. Õppekavas on tähtsal kohal praktika, mis korraldatakse suuremas osas koostöös ettevõtetega. Õpingute lõpetamiseks tuleb üliõpilasel kirjutada lõputöö või sooritada lõpueksam. Õppetööd korraldatakse koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudiga.KESKKOND

Tartu Ülikooli Narva kolledžis on üliõpilastel suurepärased võimalused eneseteostuseks, sest nad saavad osaleda paljudel üritustel ning lüüa kaasa nende korraldamises. Silmaringi avardavad loengud, keele- ja kirjandusklubi ning mitmesugused kultuurisündmused. Kolledži elus on võimalik kaasa rääkida üliõpilasnõukogu kaudu. Samuti võib vahetusprogrammide kaudu minna õppima välismaale. Välismaal õppimise kohta saab infot meie töötajate või kaasüliõpilaste käest, kelle hulgas on ka palju välismaalasi (Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast ja mujalt). Narva kolledž on mitmekultuuriline ja rahvusvaheline kool, kellel on koostööpartnereid üle maailma. Tänu sellele tagab kolledž rahvusvaheliselt tunnustatud õppekvaliteedi.

VILISTLASENA

Kõik Narva kolledži lõpetajad saavad Tartu Ülikooli diplomi. Infotehnoloogiliste süsteemide arenduse õppekava lõpetanud võivad tööle asuda nii IT-ettevõtetes kui ka teistes organisatsioonides, mis vajavad IT-spetsialiste. Ka ettevõtlusega alustamiseks annab Tartu Ülikooli Narva kolledž vajalikud teadmised ja oskused. Teiste Eesti piirkondadega võrreldes on Ida-Virumaal ettevõtlusaktiivsus eriti väike, mistõttu on siinsetel erialaspetsialistidel väga hea võimalus edu saavutada.


 

Kontakt

Denis Larchenko
Õppekava programmijuht
tel: +372 740 1923
e-post: denis.larchenko [ät] ut.ee
 

Aet.Kiisla [ät] ut.ee ( )Tutvu vastuvõtutingimustega