noorsootöö | Universitas Tartuensis

 
  • Uus ja lühem, kolmeaastane noorsootöö õppekava päevaõppes

  • Oskused digitehnoloogiate kasutamiseks töös noortega ja seotud riskide mõistmiseks annab Digital Youth moodul

  • Õpe loob koostöösidemed teiste noorsootöötajatega Eestis ja välismaal

     


ÕPPETÖÖ

Noorsootöö õppekava seob teoreetilise ja praktilise õppe noorsootöötaja jaoks oluliste väärtustega ja loob seosed reaalse (töö)eluga, soodustades seejuures erialaste kontaktide teket.
Õppe lahutamatuks osaks on pidev eneseanalüüs, ettevõtlikkuse arendamine ja digitehnoloogiate kasutamine. Õpingute jooksul antakse põhjalik ettevalmistus tööks noortega, et kujundada vilistlastest kõrgel tasemel valdkonna arendajad.
 


ÕPPEVORM

Õppekorralduses arvestatakse õppurit tervikuna - oluliseks peetakse õppe, töö- ja eraelu ühildamist. Aastaringselt toimub mitmeid eriüritusi just noorsootöö üliõpilastele. Muu hulgas on igal üliõpilasel võimalus omandada rahvusvaheline õpi- või töökogemus. 

 

KESKKOND

Tartu ülikooli Narva kolledž pakub TÜ kvaliteedimärgiga kõrgharidust, hoiab ja arendab akadeemilisi traditsioone Kirde-Eestis ning on Eesti ühiskonna integratsiooni edendajaks. Kolledži hoone on kõige uuenduslikum õppehoone Euroopa idapiiril, kuhu on loodud suurepärased tingimused nii õppimiseks kui ka vaba aja veetmiseks.

 


VILISTLASENA

Õpe aitab üliõpilastel kujuneda enesekindla identiteediga kompetentseks noorsootöötajaks ja valdkonna arendajaks. Aasta-aastalt kasvab riigi- ja erasektoris tegutsevate noorsootöö korraldajate osakaal. Töökohtade koguarvu võib noortevaldkonnas hinnata üle 7000 ja töökohtade arv jätkuvalt kasvab. Vilistlastel on võimalik tööle asuda üldhariduskoolides, kutsekoolides, kultuuriasutustes, noorteühingutes, noortelaagrites ja -malevates ning kohalikes omavalitsustes, riigiasutustes ja sihtasutustes, mis noortevaldkonna teenuseid korraldavad ja koordineerivad.
 


Lisalugemist


Kontakt

TÜ Narva kolledž
Raekoja plats 2 - 205, Narva 20307
õppekava programmijuht Maria Žuravljova
e-post: maria.zuravljova [ät] ut.ee

 

Tutvu vastuvõtutingimustega