religiooniuuringud ja teoloogia | Universitas Tartuensis
​​
  • Fookuses nii Eestis kui ka maailmas aktuaalsed religiooniga seotud teemad
  • Teoloogia põimib erinevaid distsipliine ja vaatepunkte, pakkudes seeläbi laiapõhjalist humanitaarharidust
  • Tartu Ülikooli usuteaduskonna haridus avab tööturu mitmetes eluvaldkondades

ÕPPETÖÖ

Õppekaval on kolm eriala: religiooniuuringud, teoloogia ja religioonipedagoogika. Religiooniuuringute erialale on õppima oodatud inimesed kõikvõimalikelt elualadelt. Teoloogia ja religioonipedagoogika erialadel õppimine eeldab varasemaid õpinguid vähemalt kõrvaleriala tasemel TÜ usuteaduse bakalaureuseõppes või sellele vastavat haridust mõnest teisest kõrgkoolist. Kõigil erialadel võib spetsialiseeruda kas akadeemilisel või praktilisel suunal. Akadeemilise suuna valinu kirjutab magistritöö, praktilise suuna valinu kaitseb magistriprojekti.

ÕPPEVORM

Loengud toimuvad neljapäeviti ja reedeti kaks korda kuus, neid saadab e-õpe. Teoreetilisi seminare ja loenguid toetavad praktikavõimalused koolides, kirikutes ja avalikus sektoris. Õppekava on paindlik ja võimaldab üliõpilasel keskenduda teda huvitavale konkreetsele teemale. Suurt tähelepanu pööratakse uurimisoskuste kujundamisele, seejuures algab koostöö magistritöö või -projekti juhendajaga hiljemalt teise õppeaasta alguses. Külastatakse eri religioonide pühakodasid ja kevadkoolid toovad kokku inimesi väga erinevatelt aladelt.


KESKKOND

Usuteaduskond ei ole väga suur ja see annab üliõpilastele, õppejõududele ja töötajatele suurepärase võimaluse üksteise paremaks tundmaõppimiseks ja lähemaks suhtlemiseks. Ühistegevused ulatuvad teadusüritustest tantsuõhtuteni. Õppetöö toimub ülikooli peahoones Tartu kesklinnas, mis on ka tudengielu keskpunkt. Õppejõudude hulgas on erinevate kirikute vaimulikke ning teaduskonnaga on seotud EELK Tartu Ülikooli Jaani kogudus. Üliõpilastel on võimalus osaleda eri usundite praktikates, nagu kristlikud jumalateenistused, budistlikud meditatsioonirühmad jm. 

 

VILISTLASENA

Religiooniuuringute eriala lõpetanud töötavad paljudes riigiametites, justiits- ja siseministeeriumi haldusalast maksuametini välja. Hariduse vallas on lõpetanute seas koolijuhte ning kaitseväes, politseis, haiglates ja vanglates kaplaneid. Usuteaduskonna vilistlased on leidnud endale rakendust tõlkijate ja toimetajate, diplomaatide, äri- ja personalijuhtide, pangandus- ja infotehnoloogiaspetsialistide, telereporterite, ajakirjanikena ja muidugi kultuurisfääris. Mitmed noored kirjanikud ja luuletajad on saanud kõrgema hariduse just usuteaduskonnast.

 

Lisainfo

Usuteaduskonna kodulehekülg

 

Kontakt

Usuteaduskond
programmijuht Ain Riistan
e-post: ain.riistan [ät] ut.ee

koordinaator Kairi Ots
tel: 737 5301
e-post: kairi.ots [ät] ut.ee
www.us.ut.ee

Tutvu vastuvõtutingimustega