teatrikunst | Universitas Tartuensis

  • Võimalus valida kolme suuna vahel: näitleja, lavastaja ja harrastusteatri juht

  • Tihe loominguline koostöö tearikunsti visuaaltehnoloogia ja tantsukunsti õppekavadega

  • Iga-aastased rahvusvahelised töötoad ja meistriklassidÕPPETÖÖ

Teatrikunsti õppekaval on kolm suunda: näitleja, lavastaja ja harrastusteatri juhi elukutse. Üliõpilased omandavad süvendatud teadmised ja praktilised oskused näite- ja režiikunstis liikumise, hääletreeningu, lavakõne, visuaal- ja lasteteatri, improvisatsiooni jm kursuste raames. Teoreetilise poolena õpetatakse etenduskunstide teooriat, teatri- ja kultuurikunstide ajalugu, filosoofiat, semiootikat, lavastuse produktsiooni, ettevõtlust jm. Toimub tihe koostöö Eesti ja rahvusvaheliste teatrikõrgkoolidega. Õppeaeg on neli aastat, õppetöö toimub Viljandis.

Foto autor Getter Meresmaa.

 

ÕPPEVORM

Õppekava ülesehituses on teatriteoreetilised ja eriala praktilised ained ühildatud intensiivse loometegevuse ning erialaste oskuste süvendatud omandamisega nii individuaal- kui ka grupitöö vormis. Õppeprogrammi toetavad iga-aastased rahvusvahelised töötoad ja meistriklassid kohapeal ja ka rahvusvahelistes teatrikõrgkoolides, kus saab osaleda vahetusüliõpilasena. Õppejõududena on kaasatud tipptegijad Eestist ja välismaalt. Õppeaja lõpuks valmivad diplomilavastused koostöös Eesti tearitega.


KESKKOND

Õppe- ja loominguliseks ühistööks kasutatakse peamiselt black-box tüüpi õppeteatri saali. Õppetöö käigus toimub tihe loominguline koostöö etenduskunstide osakonna teatrikunsti visuaaltehnoloogia üliõpilastega – dekoraator-butafoorid, lavastuskorraldajad, valguskujundajad etenduskunstide multimeedia spetsialistid –, Vilma maja multimeediakeskuse ja tantsukunsti eriala üliõpilastega ning akadeemia muusikaosakonnaga. Meie õppelavastuste baasid ja koostööpartnerid on kõik Eesti etendusasutused, peamiselt Ugala Teater, Rakvere Teater, Von Krahli Teater, NUKU, Vene Teater jt.

Foto autor Helen Rekkor.

VILISTLASENA

Mitmekülgne ettevalmistus võimaldab edukalt töötada etenduskunstide erinevates vormides. Pakume valmisolekut pärast ülikooli tegutseda vaba ja kutselise loojana ning era- ja projektiteatri vormis. Mitmed meie lõpetajad töötavad kutselistes teatrites nii näitleja, lavastaja kui ka teatrijuhina, näiteks Juhan Ulfsak, Martin Algus, Meelis Rämmeld, Taavi Tõnisson, Johannes Veski, Jim Ashilevi, Saara Kadak, Vallo Kirs jpt. Haridusteed on võimalik jätkata magistriõpingutega Eestis või välismaal.


Lisalugemist

SA Rakvere Teatrimaja
SA Teater Ugala
Endla Teater
Von Krahli Teater


Kontakt:

Etenduskunstide osakond
tel: 435 5246
e-post: etenduskunstid [ät] kultuur.ut.ee
http://www.kultuur.ut.ee/et/etenduskunst
 

Tutvu vastuvõtutingimustega