Keskkonnajuhtimine kliimamuutuse tingimustes

Magistriõpe
Õppeaste
magistriõpe
Õppekeel
inglise keel
Õpingute kestus ja maht
2 aastat , 120 EAP
Õppetöö vorm
päevaõpe
Õppekohtade arv
20

Keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes“ on Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli verivärske rahvusvaheline ingliskeelne ühisõppekava. Selle alusel õppima asudes võtad lõpetajana vastu korraga kahe silmapaistva Eesti ülikooli magistridiplomi, mis on ainulaadne võimalus. Mitmekülgse kõrghariduse andmisel keskendume mõlema ülikooli parimatele tavadele ja uusimatele teadustulemustele strateegiliselt esmatähtsates säästva arengu, kliimamuutuste ja ringmajanduse valdkondades.

Vastuvõtt õppekavale toimub Eesti Maaülikooli kaudu.
 

„Suure loodusearmastajana on minu liikumapanevad jõud soov anda panus keskkonnaprobleemide leevendamisse ja meie koduplaneedi heaolusse. Just praegused magistriõpingud on andnud mulle võimaluse sukelduda nii kliimamuutuste ja keskkonnapoliitika põnevasse maailma kui ka teadusesse. Võimalus valida ja kombineerida enda huvidest lähtuv õppesuund teeb õppimise veelgi põnevamaks. Kirsiks tordil on mitmekultuuriline seltskond ja igatpidi toetav õhkkond!“ 

Laura Kuusemets, üliõpilane (2021)

Rahvusvahelise õppekava alusel õppides kohtud mõttekaaslastega üle kogu maailma. 

Õpe pakub sulle arvukalt võimalusi rakendada teoreetilisi teadmisi praktikas ja saada keskkonnajuhtimise valdkonna töökogemus. Sa õpid süvendatult Euroopa Liidu roheleppe nüansse, uurid muutusi maailma ökosüsteemides ja saad aru nende mõjust loodusressursside kasutamisele. 

Õppekavva kuuluvad veel sellised teemad nagu keskkonnakorraldus ja -poliitika, keskkonnaõigus, kaasamine ja osalus keskkonnakorralduses ning praktiline keskkonnakorraldus Euroopa Liidus. Õppekava uusimates ainetes keskendud sini-rohetaristutele ning tulevikumaavarade nõudlusele ja nende ammutamisele näiteks prügilakaevandamise kaudu.  

Oma akadeemiliste või tulevaste karjäärieesmärkide alusel saad valida süvendatud erialaaineid kolmest moodulist: 1) kliima, atmosfääriprotsessid ja kaguseire, 2) ökotehnoloogia, veemajandus ja -käitlus, 3) ringmajandus ja jäätmete väärindamine. 

Ingliskeelne õpe toimub samal ajal nii Tartu Ülikoolis kui ka Eesti Maaülikoolis, tavaliselt teatud nädalapäevadel ühes ja ülejäänud päevadel teises ülikoolis.  

Üliõpilasena on sul mõlema ülikooli tugi ja eelised, sealhulgas nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti Maaülikooli Erasmuse programmi võimalused minna õppima välismaale ning taotleda stipendiume. 

Vilistlasena on sul töövõimalusi paljudes säästva arengu ja keskkonna teemalistes valdkondades üle maailma. Sa võid leida rakendust valitsusasutustes, tööstuses, Euroopa Liidu asutustes ja valitsusvälistes organisatsioonides. 

Samuti on sul võimalik teha karjääri rahvusvahelistes organisatsioonides, näiteks Maailmapangas ja OECD-s, või asutada oma ettevõte. 

Sa võid astuda ka doktoriõppesse ja jätkata akadeemilist karjääri.  

Vastuvõtt toimub ainult Eesti Maaülikooli kaudu. Vaata vastuvõtutingimusi Eesti Maaülikooli lehelt.

Margit Kõiv-Vainik
õppekava „Keskkonnajuhtimine kliimamuutuse tingimustes“ programmijuht Tartu Ülikoolis
+372 737 6843
Kalev Sepp
õppekava „Keskkonnajuhtimine kliimamuutuse tingimustes“ programmijuht Eesti Maaülikoolis
#tudengile #õppimine #sisseastumine
Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppekava infoõhtu toimub 14. mail algusega kell 16.00
23.04.2024
#sisseastumine
Info Tartu Ülikooli eesti keele B2-taseme testi kohta.
19.04.2024
#sisseastumine
Info videointervjuul osalemise kohta Tartu Ülikooli kandideerimisel
20.03.2024
#sisseastumine
Ootame sind 10. aprillil andmeteaduse magistrikava infotundi.
19.03.2024