Erasmuse võrgustik peab Tartu Ülikoolis oma suurkogu

Sel nädalavahetusel kogunevad Tartu Ülikooli enam kui 30 riigi Erasmuse võrgustiku riiklikud esindajad. Suurkogu korraldab Erasmus Student Network'i (ESN) Tartu haru.

Erasmu Student Network on 35 riigis tegutsev võrgustik, mille eesmärgiks on teenida vahetusüliõpilaste huve, soodustada nende integreerimist kohalikku ühiskonda ning nende huvide eest seista. ESN Tartu on üks viiest Eestis tegutsevast ESNi sektsioonist, ülejäänud asuvad Tallinnas. Samas on ESN Tartu Eesti kõige vanem sektsioon - 2010. aasta sügisel tähistati juba kümnendat sünnipäeva.

ESN Tartu sektsiooni tegevliikme Karoli Kõivu sõnul arutatakse suurkogul võrgustiku arengut ja tegutsemisstrateegiat ning hääletatakse erinevate olulisemate kohalike ja rahvusvaheliste teemade üle. "Riiklike esindajate kohtumine ja ühiselt tehtavad otsused mõjutavad otseselt Euroopa tudengite mobiilsust. Nii olulise kohtumise korraldamine on iga võrgustikus esindatud riigi sektsioonile privileeg. ESN Tartul on suur rõõm ja au niivõrd suurt ja olulist konverentsi korraldada," ütles Kõiv.

Riiklike esindajate suurkogu ehk Council of National Representatives (CNR) on kohtumine, kuhu on oodatud iga ESNi riigi riiklik esindaja ning selle nõukogu näol on tegu ESNi ühe kõrgeima otsuseid tegeva organiga. CNR on esmane infovahendaja rahvusvahelise juhatuse ja sektsioonide vahel. Võrgustiku riiklik esindaja esindab oma riigi sektsioone rahvusvahelisel tasandil, väljendab isklikku arvamust ja annab CNRil arutatud teemade kohta tagasisidet edasistel kohtumistel ja kohtumiste vahele jääval ajal.

CNR Tartu 2011 toetajad on Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Tartu linn.

Rohkem infot: http://www.esn.ee/tartu/?q=content/cnr-tartu

Lisainfo: Karoli Kõiv, ESN Tartu tegevliige, CNR Tartu 2011 korralduskomitee liige, telefon 58169137, e-mail karoli.koiv@gmail.com

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja