Autor:
Karin Piirsalu

Tartu Ülikooli Tallinna esinduses on avatud näitus „Musterlinn“

Tartu Ülikooli Tallinna esinduses on uus näitus „Musterlinn“. Näitusel on üleval Kadi Kerneri mustriseeriad, mis on loodud eesmärgiga ühendada vastandlikke nähtusi sujuvalt.

Autor on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala tudeng ja tema teosed kasvasid välja rahvusliku tekstiili eriala kompositsiooni kursusest, mis keskendus mustriloome alustõdede omandamisele.

Kadi Kerner ütleb näituse saatetekstis, et armastab linnaruumi, milles inimese loodud korrastatus on kihiti loodusliku kaosega: „Näiteks kui värvi, krohvi ja asfaldi kihid on vaheldumisi kulumise, murenemise ja koorumisega loonud uusi ja ootamatuid kooslusi: pindu, tekstuure, mustreid. Armastan ka värvi. Nii värvilisi pindu, mis on ellu kutsutud linnaruumi korrastama kui ka grafitit, mis seda korrastatust justkui lõhub ja selle vastu mässab.“

Kompositsioonikursust juhendas ja näitust aitas kokku panna Katri Smitt, väljatrükid mustritest tegi OÜ Maksifoto.

Näitus on avatud mai lõpuni.

Näitus

Tartu Ülikooli muuseumi uuel välinäitusel saab lugeda Toomemäest inspireeritud luuletusi

Luulenäitus Toomemäel

Luulenäituse "Aken Toomemäe poole" tõlked ja helifailid

28. ja 29. aprillil ning 6. mail toimub Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert „Meistriklass: hariduslik retk klassikutega“.