TÜ teaduskool tähistab 45. tegevusaastat

Teisipäeval, 7. detsembril tähistab TÜ teaduskool piduliku kollokviumiga oma 45. tegevusaastat. Aegade jooksul on teaduskooli kasvandikud üleilmsetelt olümpiaadidelt toonud üle 200 medali. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39102","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ teaduskooli direktori Viire Sepa sõnul on teaduskoolist saanud Eesti haridussüsteemis oluline andekate laste arengut toetav kompetentsikeskus. "Aastate jooksul on teaduskooli õppijaskond kasvanud enam kui kümnekordseks - igal aastal osaleb teaduskooli rohkem kui 30. kaugõppekursusel üle 1500 lapse igalt poolt Eestist, lõpetanute arv ulatub kümnete tuhandeteni. Teaduskooli kursusi saavad koolid kasutada õppekava rikastamiseks, mis suurendab veelgi teaduskooli tegevuse efektiivsust ning avardab andekate õpilaste võimalusi," märkis Sepp.

Sünnipäevakollokviumil antakse ülevaade teaduskooli arengust läbi aegade ja tutvustatakse uusi tegevussuundi; käsitletakse teaduskooli rolli läbi õpilaste, vilistlaste ja mentorite vaatenurga; kõneldakse koolide probleemidest ja ka paikkondlikest positiivsetest praktikatest töös andekate õpilastega. Samuti pälvivad tunnustuse 35 aktiivsemat üldhariduskoolide õpetajat, kes on olnud oma õpilaste teaduskooli suunajateks ning nende õpingute toetajateks.

TÜ teaduskool (varasemate nimetustega Tartu mittestatsionaarne matemaatikakool, Tartu matemaatika- ja füüsikakool, TÜ täppisteaduste kool) sai alguse 1965. aastal ning seal pakutakse andekatele õpilastele võimetekohast tegevust erinevatel kursustel, olümpiaadidel, võistlustel ja muudel huviüritustel. Olulise arenguhüppe tegi teaduskool 1992.aastal, kui Eesti ühines rahvusvaheliste koolinoorte olümpiaadide liikumisega ning asutus hakkas vastutama muuhulgas ka Eesti võistkondade ettevalmistamise ning ülemaailmsetel olümpiaadidel osalemise eest. 2001.aastast on teaduskool vastutav kõikide Eestis toimuvate aineolümpiaadide koordineerimise ja nendest suurema osa korraldamise eest.

Kollokvium toimub 7. detsembril algusega kell 12 TÜ ajaloo muuseumi valges saalis.

Rohkem infot: www.teaduskool.ut.ee

Lisainfo: Viire Sepp, TÜ teaduskooli direktor, tel 737 5890, 518 9951, viire.sepp@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja