Värskes UTs: TÜ vilistlase ettevõttelt oodatakse revolutsiooni välismaksete tegemises

2013. aasta esimene ajakiri UT on täis tunnustusi. Loe lähemalt, milline instituut sai 2012. aasta õppekvaliteedi arendaja tiitli, kes olid tudengitest edukaimad riiklikul teadustööde konkursil, kelle nimetas Eesti teaduste akadeemia uuteks akadeemikuteks ning millise preemia ja stipendiumi pälvisid meditsiinilise biokeemia vanemteadur ja veresoontekirurg Jaak Kals ning kirjandus- ja teatriteaduse magistrant Märten Rattasepp.

Filosoofiateaduskonna dekaan professor Margit Sutrop  arutleb hea kooli mudeli väljatöötamise üle ning persoonirubriigis saab lugeda lähemalt TÜ Narva kolledži direktorist, Aadu Luukase missioonipreemia laureaadist Katri Raigist. Rubriigis „Vilistlane“ saab tutvuda TÜ informaatika magistrantuuri vilistlase Kristo Käärmanniga, kelle loodud ettevõte TransferWise võimaldab liigutada rahasid valuutade vahel odavamalt, kui seda teevad pangad. Tegemist on uudse sammuga välismaksete teostamisel.

Lugeda saab ka kahest põnevast väitekirjast. Andres Kuusk uurib oma väitekirjas finantskriiside nakkuslikkusest ning hülgeuurija Mart Jüssi koondab oma väitekirja kaante vahele viimase 20 aasta uurimistöö peamised järeldused.

Uus rubriik „Arvustus“ annab võimaluse tutvuda ülikooliga seotud inimeste loomingulise poolega. Esimese arvustusena saab lugeda Siim Kera arvamust TÜ Viljandi kultuuriakadeemias džässmuusikat õppiva Argo Valsi instrumentaalmuusika debüütalbumist „Tsihcier“.

Teadusrubriik viib meid tuumaenergeetika uurimise valdkonda ning ajaloos rändame tagasi läbi Elmar Kaldi fotomeenutuste.

Kõigest loe lähemalt 2013. aasta esimesest UT numbrist.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja