E-õppe päev teeb tagasivaate e-õppe ajaloole

Kolmapäeval, 11. oktoobril tähistatakse e-õppe päeva, mille puhuks koostatud TÜ e-õppe ajajoonel vaadatakse tagasi toimunud arengutele alates esimese arvuti jõudmisest Tartu ülikooli.

E-õpet on kasutatud juba aastakümneid. Ajajoon „Esimestest arvutitest e-õppeni“ annab ülevaate e-õppe kasutamisest Tartu ülikoolis. Millal jõudis ülikooli esimene arvuti? Millal hakati kasutama internetti ja wifit? Mis aastal viidi läbi ülikooli esimene e-kursus? Ajajoonel on välja toodud uute e-õppe võimaluste kasutuselevõtuajad, olulised statistilised näitajad ja palju muud põnevat.

E-õppe päeva veebilehelt on lisaks ajajoone uurimisele võimalik saada infot e-õppe ja veebipõhise õppega seotud müütide kohta, läbida tasuta minikursusi, tutvuda õppemoodulitega ning jälgida lühiloenguid.

E-õppe päeva hakati tähistama 2003. aastal täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames, et laiemalt tutvustada e-õppe mitmekesiseid võimalusi.

E-õppe päev on suunatud kõigile, kes tunnevad huvi õppimisvõimaluste ja eriti e-õppe vastu: tööandjad, õpilased, üliõpilased, täiskasvanud õppijad, sh erivajadustega inimesed, kaugemate regioonide elanikud, töötavad inimesed, välismaal elavad eestlased, lastega kodus olevad vanemad jt.

Lisainfo: Lehti Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse haridustehnoloogia peaspetsialist, 737 6306, lehti.pilt@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli pressinõuniku assistent