Energiateemaline sügiskool annab ülevaate Euroopa energiasektorist

18.–24. septembril korraldab Tartu ülikooli Euroopa kolledž koostöös Berliini vaba ülikooli ja Helsingi ülikooliga Tartu ülikoolis (Lossi 36, ruum 103) rahvusvahelise energiateemalise sügiskooli. Sügiskool annab tervikliku pildi Euroopa energiasektori kultuurilistest, poliitilistest ja majanduslikest iseärasustest. Sügiskooli avab 18. septembril kell 10.00 TÜ rektor professor Volli Kalm.

Kõrgetasemelise Jean Monnet’ õppemooduli raames korraldatavas sügiskoolis „Changing policies and cultures in Europe and Russia: environment, resources, energy” esinevad loengutega rahvusvahelised õppejõud ja eksperdid. Oma teadmisi tulevad jagama näiteks professor Veli-Pekka Tynkkynen Helsingi ülikoolist, energiamajanduse professor Andrey A. Konoplyanik Venemaa riiklikust Gubkini ülikoolist ning energia metafooridest räägib professor Georg Witte Berliini vaba ülikoolist.

Sügiskoolist võtavad osa nii tudengid kui ka oma ala professionaalid, kes soovivad oma teadmisi energiasektorist täiendada. „Nädala jooksul uurime nii otseselt Euroopat puudutavaid küsimusi kui ka rahvusvahelisi valdkonna trende,“ sõnas kursuse üks eestvedajaid, TÜ rahvusvahelise poliitökonoomia vanemteadur Andrey Belyy: „Sügiskoolis osalejad saavad meeskonnas tegeleda energiateemaliste probleemide juurdlemisega. Näiteks käsitleme lähemalt energiavaldkonna kultuurilisi aspekte ning Euroopa ja Venemaa vahelistest energiasuhetest tulenevaid võimalusi ja väljakutsed“.

Sügiskooli „Changing policies and cultures in Europe and Russia: environment, resources, energy” kaasrahastab Euroopa komisjoni Jean Monnet' programm.

Rohkem infot sügiskooli ja programmi kohta leiad Euroopa kolledži kodulehelt.

Lisainfo: Andrey Belyy, TÜ rahvusvahelise poliitökonoomia vanemteadur, tel: 737 6585, e-post: andrey.belyy@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja