Ettevõtlikud Tartu noored esitlevad semestri jooksul küpsenud äriideid

27. mail võistlevad 15 meeskonda Tartu ülikooli äri- ja projektiideede võistlusel „Kaleidoskoop“, et selgitada välja kõige suurema potentsiaaliga äriideed, mida arengunõustajate toel ellu viia. Finaalis võistlevad ideed toitlustusest, arvutimängude ja uute materjalideni.

15 finalisti valiti välja 28 tiimi hulgast, kes esindasid Tartu ülikooli, Tartu kutsehariduskeskust, TTÜ Tartu kolledžit, Tartu kunstikooli ja Hugo Treffneri gümnaasiumit.

TÜ ideelabori juht Maret Ahonen ütles, et noorte äriideed on iga konkursiga aina läbimõeldumad ja suurema ühiskondliku väärtusega: “Ettevõtlike üliõpilaste potentsiaal nii ülikoolides kui ka üldhariduskoolides on väga suur – nad märkavad ühiskonna vajadusi, arenguvõimalusi ja võimalust uuenduslikkusele hoopis teisest vaatenurgast kui juba aastaid tööturul olnud inimesed.”

Ahonen lisas, et need aktiivsed ja ettevõtlikud üliõpilased ja üldhariduskoolide õpilased, kes läbi ideelabori hooaja on oma äri- ja projektiideid arendanud, on tulevikus väga head partnerid mõnele ettevõttele või ise ettevõtjad, kes julgevad katsetada ja tuua turule uusi ideid, mis teevad inimeste igapäevaelu mugavamaks ja rutiinsed toimingud muretumaks.

Eelvoorude žürii hinnangul oli igas tänavu poolfinaalides esitatud äri- ja projektiidees midagi uuenduslikku, mis annab tootele või teenusele lisaväärtust ja konkurentsieelise teiste omataoliste hulgas. Finaalis oodatakse meeskondadelt aga konkreetsemat nägemust, kuidas äriidee end majanduslikult ära elatab.

Finaalis võistlevad ideed nagu želatiinist naha arendamine ja kasutamine, uudne parkimise tarkvara, vitamiinide tootmine, eelarveäpp oma rahaasjade haldamiseks, disain-postkaardid ja magnetid, ergonoomilised tooted muusikutele jpm. Tutvu kõikide ideedega http://goo.gl/prxFBq.

„Kaleidoskoobi“ peaauhind on osalus Helsingis toimuval Põhjamaade suurimal idufirmade konverentsil SLUSH. Parim tiim saab enda meeskonna idee arendamiseks arengunõustaja. Välja antakse mitmeid eriauhindu.

Finaal toimub 27. mail Dorpati konverentsikeskuses (Soola 6) algusega kell 12.

„Kaleidoskoobi“ võistluseks hakati ideid korjama veebruaris toimunud ideelabori hooaja avaüritusel “Ideede raju”, millest sai alguse eelinkubatsiooniprogramm. „Kaleidoskoopi“ rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht
maret.ahonen@ut.ee