Rahvusvaheline üliõpilasspordi päev kutsub tasuta sportima

20. septembril tähistatakse ülemaailmselt rahvusvahelist üliõpilasspordi päeva, milles lööb kaasa ka Tartu ülikool. Tartlaste roll on sel aastal päeva tähistamisel tavapärasest suurem, kuna just siin peetakse Euroopa spordinädala avaüritused.

UNESCO välja kuulutatud IDUS päev toimub maailmas teist korda. Seda koordineerib Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Föderatsioon (FISU), kes kutsub päevaga oma liikmeid ja mõttekaaslasi üle maailma teadvustama spordi olulisust tudengkonna seas. Tartu ülikool tähistab seda suurejoonelise lahtiste uste päevaga akadeemilises spordiklubis (Ujula 4), mille raames pakutakse mahukat spordiprogrammi seitsmes erinevas saalis. Mitmekülgsete treeningvõimaluste hulgast leiab oma iga huvi ja treenitusastmega spordisõber.

Trennipäev algab kolmapäeval kell 15.00 ja on kõigile huvilistele tasuta. Kulminatsiooniks on õhtune tudengirongkäik, mis saab kell 19.30 alguse TÜ spordihoone parklast ja lõppeb Raekojaplatsis, kust saadetakse ametlik rahvusvahelise üliõpilasspordi päeva tervitus üle kogu maailma.

IDUS päev kuulub ka Tartu Tudengipäevad: Sügis 2017 kavva. Eestis koordineerib rahvusvahelise üliõpilasspordi päevaga seotud tegevusi Eesti Akadeemilise Spordi liit

Täpse ajakava 20. septembril TÜ ASK toimuvatest treeningutest leiab spordiklubi kodulehelt ja TÜ ASK Facebookiürituselt.

Liituda tasub ka Tartu IDUS päeva Facebooki üritusega. Tudengipäevade kohta leiab lisa festivali kodulehelt.

Lisainfo: Ivika Värton, TÜ ASK fitnessi- ja harrastusspordijuht, 5647 8117, ivika.varton@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik