Tartu ülikooli ideelabori noored kaitsevad USA-s oma ideid

Tartu ülikooli tudengid viibivad „Network Globally, Act Locally“ programmi raames USA’s Charlestoni ülikoolis, kus kaitsevad üheskoos kohalike kaastudengitega kolme kuu vältel arendatud sotsiaalseid probleeme leevendavaid ideid.

Programmis „Network Globally, Act Locally“ tegelevad erinevatest kultuuridest ja ajavöönditest pärit ning erineva keeleoskusega üliõpilased sotsiaalseid probleeme lahendavate toodete- või teenuste arendamisega.

2014. aasta sügisel valiti kahest Tartu ülikooli USA partnerülikoolist – Nebraska Wesleyan ülikoolist ja Charlestoni ülikoolist – ning Tartu ülikoolist välja kuus üliõpilast, kes moodustasid ühistiimid ja asusid idufirma põhimõttel otsima lahendusi endid huvitavatele sotsiaalsetele probleemidele.

Märtsis kohtusid esimest korda 12 USA tudengit ja kuus Tartu ülikooli tudengit Tartus start-up-laagris, mil mõeldi välja ja arendati oma sotsiaalse ettevõtluse alaseid äri- või projektiideid. Juunikuuni jätkasid meeskonnad oma ideede arendamist virtuaalselt.

Projekti teine pool tõi tudengid uuesti kokku. Nii koguneti nüüd USA-s Charlestoni ülikoolis, kus esitletakse oma täiustatud äriideid või projekte USA ekspertidele.

Charlestoni ülikooli infohalduse professor Chris Starr sõnas, et „Network Globally, Act Locally“ programm annab üliõpilastele võimaluse astuda 21. sajandisse ülemaailmselt hinnatava ja hea sotsiaalse võrgustikuga tehnoloogiaettevõtte kaudu.

Projekti rahastab Harry ja Reba Huge’i sihtasutus, mis toetab ka üliõpilaste ja õppejõudude mobiilsust Tartu ülikooli partnerite Nebraska Wesleyani ülikooli ja Charlestoni kolledžiga.

Lisainfo: Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht, tel: tel 5225910, e-post: maret.ahonen@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja