Tartu ülikooli muuseumid noppisid auhindu

XIX Eesti muuseumide festivalil tunnustati auhindadega Tartu ülikooli loodusmuuseumi ning Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ühisnäitust „Hingab ja heliseb“ ning Tartu ülikooli muuseumi meenet Struve pusle.

26. ja 27. septembril Narvas toimunud muuseumide festivalil toimunud näituste konkursil kuulutas žürii esimese koha vääriliseks Tartu ülikooli loodusmuuseumi ning Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ühisnäituse „Hingab ja heliseb“.

Looduse ja muusika seoseid tutvustav näitus tõusis esile erinevate uudsete lähenemistega antud teemale. Žüriid köitis nii visuaalne kui ka sisuline külg, mille tegi eriliseks materjalide taaskasutamine. Samuti toodi esile, et interaktiivne näitus on rändnäituste uus tase. Näitus „Hingab ja heliseb“ on Narva linnuses avatud 15. jaanuarini 2017.

EMMA ehk Eesti muuseumimeene auhindade jagamisel hinnati kolmanda koha vääriliseks Tartu ülikooli muuseumi esitatud Struve kaare pusle.

UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat Struve kaart tutvustav pusle pälvis žürii tähelepanu nii professionaalse teostuse kui ka hariva ja meelelahutusliku sisu tõttu. Eestist on maailmapärandi nimekirja kantud kolm kaare punkti – Tartu tähetorn, Võivere ja Simuna.

Eva-Liisa Orula, TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia kommunikatsioonijuht
eva-liisa.orula [ät] ut.ee