Tartu ülikooli vastuvõtt kestab: avatud ülikooli õppesse on esitatud juba 800 avaldust

Tartu ülikoolis jätkub uute tudengite vastuvõtt avatud ülikooli. 12. augusti hommiku seisuga soovib 800 inimest alustada tasuta õpinguid TÜ avatud ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppes. Dokumentide vastuvõtt lõpeb 16. augustil.

Kõige rohkem avaldusi on avatud ülikooli bakalaureuseõppes esitatud ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekavale (133 avaldust) ning õigusteaduse magistriõppekavale (128 avaldust).

„Tartu ülikool on päevase õppe vastuvõtus oma eesmärgid täitnud – õppimatuleku on kinnitanud parimad tudengikandidaadid. Ka avatud ülikooli esimesel vastuvõtunädalal esitatud avaldused vastavad meie ootustele,“ sõnas Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik.

„Meie loodud tingimused, mille puhul motiveeritud ja võimekad avatud ülikooli sisseastujad saavad kõrghariduse omandamist alustada võimalikult võrdsetel ja paindlikel tingimustel, sobivad nii pere- kui ka tööinimesele,“ toonitas Hallik, kelle sõnul omavad kõik Tartu ülikooli avatud ülikoolis õppijad üliõpilase staatust ja nad saavad lõpetamisel kõrgharidust tõendava diplomi. „Seega laienevad avatud ülikoolis õppijatele kõik üliõpilaste sotsiaalsed garantiid ning õigused, sh kõrgharidusreformist tulenevalt täiskoormusega õppimise korral õigus tasuta õppele,“ lisas Hallik.

Tartu ülikool hoiab ka avatud ülikoolis on õppetöö taset kõrgena. Avatud ülikoolis saavad tasuta õpinguid alustada kõik, kes ületavad minimaalse lävendi ning valivad täiskoormusel õppe. Vastu võetakse pingereas parimad kandidaadid vastavalt õppekohtade arvule.

„Avatud ülikooli õppevormis ei ole ette nähtud mitte leebemad, vaid teistsugused tingimused, arvestades sihtrühma eripäraga, kelleks on sageli just töötav või pere kõrvalt kõrgharidust omandada sooviv inimene,“ rääkis Hallik.

TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on avatud ülikooli sisseastuja keskmine vanus 27 aastat.

„Avatud ülikooli sisseastuja keskmist vanust vaadates võib näha, et see jääb vanusevahemikku, kus inimene on juba tööturul aktiivne olnud. Mul on heameel tõdeda, et tööandjad soodustavad oma personali arenguvõimalusi, võimaldades neil alustada või jätkata õpinguid paralleelselt töökohustustega,“ sõnas Hallik, tunnustades ka neid sisseastujaid, kes leidnud motivatsiooni õpingute teostamiseks pere või muude kohustuste kõrvalt.

Olulisemad kuupäevad:

• 16. august lõpeb avalduste vastuvõtt SAISi;
  • 12.–16. august avalduste esitamine isiklikult ülikooli peahoones või kolledžites;
  • Hiljemalt 27. august avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis;
  • 30. august õppimatuleku kinnitamise tähtaeg.

Rohkem infot avatud ülikooli sisseastumise kohta leiad Tartu ülikooli sisseastujate veebist ja oma küsimustele saad vastused sisseastumise ja õppimise foorumist.

Lisainfo: Martin Hallik, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6201, 515 3853, e-post: martin.hallik@ut.ee;
Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, 505 3468, e-post: kaja.karo@ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist