Tartu ülikoolis toimub rahvusvaheline avaliku sektori sümpoosion

Tartu ülikooli majandusarvestuse õppetooli korraldusel toimub 1.–2. juulil 2013. aastal TÜ majandusteaduskonnas 13. avaliku sektori juhtimise rahvusvaheline sümpoosion „Avalik sektor siirdeprotsessides“.

Konverentsi eesmärgiks on anda ülevaade aktuaalsetest avaliku sektori juhtimise uurimisteemadest, mis hõlmavad väga laia spektrit nii poliitikute osalemisest äriühingute nõukogudes, tulemuslikkuse hindamisest ja juhtimisest avaliku sektori organisatsioonides kui ka ülikoolide kuluarvestuse metoodikatest. Samuti on sümpoosion oluline arendamaks rahvusvahelist koostöövõrgustikku ja soodustamaks praktikute, teadlaste ja tudengite koostööd.

Sümpoosioni peakorraldaja, TÜ majandusarvestuse professori Toomas Haldma sõnul arutletakse istungitel kuidas muuta dünaamilisemaks avaliku sektori institutsioonide juhtimist finantskriisi järgsetel aastatel. Eriti oluline on avaliku sektori juhtimise tulevikku suunatud dünaamiliste ja tasakaalustatud aspektide seostamine tänases muutuvas majanduskeskkonnas. Konverentsil osalevad teadlased ja praktikud üheksast riigist.

Lisainfo: Toomas Haldma, TÜ majandusarvestuse professor, tel: 737 6333, 504 5957, e-post: toomas.haldma@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja