TÜ teadusprorektor Marco Kirm pälvis Balti assamblee medali

Balti assamblee presiidium autasustab Tartu ülikooli teadusprorektorit Marco Kirmi Balti assamblee medaliga silmapaistva tegevuse eest Balti riikide koostöö edendamisel. Medali pälvisid ka Tartu ülikooli majandusteaduskonna vilistlased, Euroopa komisjoni transpordivolinik Siim Kallas ja diplomaat Raul Mälk. Medalid antakse üle 28. novembril Riias toimuval autasustamistseremoonial.

„Medal on eriline aumärk, mis antakse inimestele, kes on aidanud kaasa kolme Balti riigi ühtsuse ja koostöö tugevdamisele. See on sümboolne märk, mis tuletab meile meelde, et me ei unustaks põhimõtteid, mida järgiti meie riikide sõltumatuse eest võideldes ning et me ei unustaks koostöö, sõpruse ja hea tahte väärtust ja jõudu,“ avaldas Balti assamblee president Raimonds Vējonis.

Tartu ülikooli teadusprorektori ja Läti teaduste akadeemia välisliikme Marco Kirmi sõnul on medal väga suur tunnustus ühisele teadus-arendustegevusele lõunanaabritega Lätist ja Leedust. „Ühiselt korraldatud konverentsid, suve- ja talvekoolid on suunatud meie järelkasvule – üliõpilaste, noorte teadlaste ja inseneride paremaks ettevalmistamiseks ning nende professionaalse võrgustiku kujundamiseks,“ ütles Kirm. Kirm peab oluliseks ka võimalust vahetada parimaid praktikaid ja kogemusi teaduskorralduses ning koostööd rahvusvahelistes teadusorganisatsioonides ja uurimiskeskustes.

Balti assamblee medalid pälvisid lisaks eestlastele neli Leedu ja neli Läti kodanikku. Autasu antakse üle 28. novembril 2013 Riias autasustamistseremoonial. Medali deviis „Ubi concordia, ibi Victoria” kõlab eesti keeles „Kus üksmeel seal võit”.

Balti assamblee loodi 8. novembril 1991. aastal rahvusvahelise organisatsioonina kolme riigi parlamentaarse koostöö arendamiseks ning ühiste poliitiliste, majanduslike ja kultuuriliste küsimuste arutamiseks. Balti assamblee autasu antakse välja alates 2002. aastast Balti assamblee liikmetele nende volituste lõppedes ja samuti ka teistele isikutele silmapaistvate saavutuste ja eriliste teenete eest.

Lisainfo: Marco Kirm, TÜ teadusprorektor, tel: 5342 7170, e-post: marco.kirm@ut.ee;
Ene Rõngelep, tel: 6516596, e-post: ene.rongelep@riigikogu.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja