TÜ tõi Eesti Akadeemilise Spordiliidu aastapäevaturniirilt üldvõidu

Eesti Akadeemilise Spordiliidul täitus 2017. aasta 15. jaanuaril 25. tegevusaasta ja juubeliaasta avaürituseks oli traditsiooniline EASL aastapäeva turniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele, millest võtsid osa ka üliõpilasspordi toetajad teistest organisatsioonidest. Kokku oli võistlemas viisteist esindust kuuel erineval spordialal.

Võistlused toimusid reedel, 13. jaanuaril Tartu ülikooli spordihoones ja seekordsete võõrustajatena ei näidatud külaliste suhtes üles mingit halastust – üldarvestuse võidukarikas oli kindlasti nõuks taas koju tuua. Tartu ülikool oli sel aastal edukaim meeste ja naiste korvpallis, naiste võrkpallis, males, korvpalli vabavisetes ja lauatennises. Üldarvestuse teine ja kolmas koht kuulusid vastavalt Tartu tervishoiu kõrgkoolile ning Tallinna linnavalitsusele.

Meeste korvpalli finaalis alistas Tartu ülikool 55:19 Tallinna tehnikaülikooli. Naiste korvpallis oli registreeritud kaks võistkonda, kes pidasid omavahel kaks kohtumist – neist võrdse arvu võitude puhul kaalukam teine. Selle reegli kasutamist ka vaja läks, kuna esimeses kohtumises võttis Tartu tervishoiu kõrgkool TÜ ees napi paremuse, teise mängu ajaks oli kodunaiskond aga käe hästi lahti visanud ning võttis ülekaaluka paremusega ka ala üldvõidu.

Naiste võrkpallis sai samade kõrgkoolide paari finaalis raske 2:1 võidu TÜ naiskond.

Korvpalli vabavisete meeste arvestuses pani 25 tabamusega oma paremuse maksma TÜ esindaja Joosep Toome, kellele järgnesid 23 korviga Mario Luik (Tartu Linnavalitsus) ning Erik Luts ja Vjachelsav Botškarjov (mõlemad Tallinna linnavalitsus) 23 korviga.

Maletajaid asus võistlustulle kakskümmend. Turniiril peeti Šveitsi süsteemis seitse vooru. Ehkki üksikarvestuses jäi Tartu ülikooli esindav Siim Kanep hõbedale, õnnestus võistkondlikus arvestuses võtta napp üldvõit Tallinna tehnikaülikooli ning haridus- ja teadusministeeriumi ees.

Sõudeergomeetrite võistluses oli naiste üldarvestuse kindel võitja Kaisa Pajusalu, tema järel Renne Meriko (SKA) ja Maire Auots (TTHKK). Ka lauatennises tõid tulemuste osas ülikooli kastanid tulest välja eelkõige naised, kellel õnnestus kindlustada I ja III koht – need teenisid vastavalt välja Getter Põru ning Viktoria Kirpu. Teisel kohal nende vahel Tallinna linnavalitsuse esindaja Merje Aas.

Õhtusel pidulikul lõpetamisel Ahhaa teaduskeskuse Newtoni kohvikus said auhindadega pärjatud nii alade võitjad kui ka turniiri üldvõitja. Tartu ülikooli nimel võttis karika vastu TÜ akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg.

EASL autasustas ka eelmise spordiaasta parimaid ning parim üliõpilassportlane tuli samuti Tartu ülikoolist – suusaorienteeruja Daisy Kudre.

Eesti akadeemiline spordiliit asutati 15. jaanuaril 1992. EASL-i 25. aastapäeva üritused toimuvad terve 2017. aasta jooksul.

Uudise algallikas ja rohkem pilte TÜ akadeemilise spordiklubi kodulehel

Lisainfo: Maria Kristiina Prass, TÜ akadeemilise spordiklubi turunduskoordinaator, maria.prass@ut.ee, 5566 2832

Viivika Eljand-Kärp