Viljandi kultuuriakadeemia täiendkoolitus pälvis Eesti pimedate liidu tunnustuse

Valge kepi päeval, 16. oktoobril tunnustab Eesti pimedate liit TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kirjeldustõlkide ja kirjeldustõlke konsultantide koolitust aunimetusega "Aasta tegu 2013".

Kultuurhariduse osakonna koolituse eesmärk oli koolitada välja professionaalseid kirjeldustõlke ja kirjeldustõlke konsultante.

Koolituse käigus valmistati ette ja koolitati 10 tõlki ja neli kirjeldustõlke konsultanti, keda on võimalik tulevikus teatrites, galeriides, muuseumides ja kinodes kasutada oma ürituse kättesaadavaks tegemisel ka nägemispuudega inimestele, lugemisvaegustega inimestele, eakatele ja neile, kes ei suuda haarata visuaalseid tervikuid.

Koolituse tulemusena said täispikad tõlked sellised filmid nagu „Detsembrikuumus“, „Ristumine peateega“, „Leiutajateküla Lotte“, „Üks mu sõber“, „Kunksmoor“, etendus „Kontakt“, lennusadam ning TÜ ajaloo muuseum.

Lisainfo: Keiu Org, kultuurhariduse osakonna täiendusõppe spetsialist, tel: 435 5236, e-post: keiu.org@kultuur.edu.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja