Autor:
Andres Tennus

Sõlmiti Maarjaväljale rajatava uue õppe- ja teadushoone projekteerimisleping

12. aprillil sõlmisid Tartu Ülikool ja Kauss Arhitektuur OÜ uue õppe- ja teadushoone projekteerimislepingu. Lisaks hoonele tuleb lepingupartneril projekteerida ka tänav ja parkimismaja.

8. detsembril 2023 kuulutas Tartu Ülikool Maarjamõisas asuva Maarjavälja kinnistule rajatava õppe- ja teadushoone ideelahenduste võidutööna välja arhitektuurse lahenduse „Sudoku“, mille autorid on Kauss Arhitektuur OÜ ja Väli OÜ.

Projekteerimiseks on arvestatud kaks aastat ja tööde maksumuseks veidi üle 4,8 miljoni euro koos käibemaksuga. Võrreldes konkursiaegse eeldatava maksumusega on nüüd projekteerimislepingusse lisatud (sise)arhitektuurse ja konstruktiivse osa tööprojektide hind.

Ülikool planeeris kogu projekti esialgseks maksumuseks umbes 60 miljonit eurot, kuid ideekonkursi tulemuste põhjal on hind suurem. Ülikool on alustanud laenu võtmiseks läbirääkimisi, et leida väline rahastaja. Parkimismaja, tänava ning hoone maksumus selgub ehitustööde riigihankemenetluste tulemusena.

Ehitustegevusega loodetakse alustada 2026. aastal ja selleks on arvestatud ligikaudu 24 kuud. Ehitustööd tehakse kahes etapis: parkimismaja ja tänav esimeses ning hoonekompleks teises. Kui kõik hanked ning projekteerimis- ja ehitustööd kulgevad plaanipäraselt, saab uutes ruumides õppe- ja teadustööd alustada 2029. aastal.

Uues hoones hakkavad tegutsema ülikooli tehnoloogiainstituut, molekulaar- ja rakubioloogia instituut, farmaatsia instituut ning bioinseneeria instituut.

Samal teemal: Tartu Ülikooli uue õppe- ja teadushoone arhitektuurse lahenduse võitis töö „Sudoku“

Vaata pilte allkirjastamisest

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine