Tartu Ülikoolis toimub rahvusvaheline germanistikakonverents

17.-20. aprillini toimuval konverentsil on esinejaid Eestist, Lätist, Saksamaalt, Soomest, Poolast, Hispaaniast, Itaaliast, T¨ehhist, Slovakkiast, Sloveeniast ja Bulgaariast. Ettekannete teemadevalik peatub nii keele- kui ka kirjandusteadusel, käsitletakse tõlkeprobleeme ning kultuuriloolisi teemasid.

Konverentsi ühe korraldaja, saksa filoloogia erakorralise lektori Reet Benderi sõnul on seekordne konverents eriline nii esinejate kui ka teemade rohkuse poolest. "Eelmised konverentsid on olnud kitsama teemadevalikuga, seekord aga oleme vaatluse alla võtnud humaniora kõik võimalused, mistõttu pakkus konverents huvi väga erinevate maade saksa keele ja kirjanduse uurijatele," ütles Bender.

Konverentsi avapäeval peab tervituskõne Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Julius Bobinger. Konverentsi ettekannetest antakse välja saksa filoloogia õppetooli ajakirja Humaniora Germanistica teine number. Tegemist on eelretsenseeritava väljaandega ja see peaks ilmuma sügisel 2007.

17. aprillil toimub konverents kell 14-18 SA Domus Dorpatensise majas (Ülikooli 7). 18.-20. aprillil on konverents TÜ keeltemajas (Ülikooli 17) ruumis 225.
Konverentsi töökeeleks on saksa keel.

Esinejate teesid ning konverentsi ajakava on aadressil: http://www.humanitaarteadused.ut.ee/197724

Lisainfo: Milvi Kaber, saksa filoloogia õppetooli koordinaator, tel 737 5228, milvi.kaber@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja