Autor:
Freepik

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

FitSphere kutsub üliõpilasi ja töötajaid osalema kampaanias ,,Kevadsammud 2024“, et edendada korrapärast liikumisharjumust. Kampaania raames esitatud väljakutse kestab 1.–30. aprillini ja see on kõigile tasuta.

Väljakutse üks eesmärke on välja selgitada Eesti kõige aktiivsem kõrg- ja ülikool ning leida nende aktiivseimad üliõpilased ja töötajad.

Tartu Ülikooli töötajad saavad osaleda väljakutses õpetajate, õppejõudude ja tugipersonali arvestuses. Kõrg- ja ülikoolide kategoorias auhinnatakse töötajaskonda, kelle keskmine sammude arv on suurim.

Tartu Ülikooli üliõpilased saavad osaleda kõrg- ja ülikoolide arvestuses. Võistlusel auhinnatakse

• enim üliõpilasi kaasanud kõrg- või ülikooli,
  • suurima osalusega kõrg- või ülikooli,
  • keskmiselt enim samme kogunud valdkonda.

Lisaks loositakse osalejate vahel iga nädal muid auhindu.

Väljakutsega liitumiseks:

• Kampaanias osalemiseks ja sammude fikseerimiseks tuleb nutiseadmesse alla laadida FitSphere’i rakendus ja registreerida seal end kasutajaks. Kui telefonis on olemas Google Fiti või Apple Healthi rakendus, ühendatakse FitSphere sellega automaatselt.
  • Liitu võistlusega ehk leia äpi avalehelt „privaatsed võistlused“ ja sisesta liitumiskood. Tartu Ülikooli pere saab liitumiseks valida vastava liitumiskoodi:
    • Töötajad: ARKABK12
    • Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilased: ARKABK13
    • Meditsiinivaldkonna üliõpilased: ARKABK14
    • Loodus- ja täppisteaduste valdkonna üliõpilased: ARKABK15
    • Sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilased: ARKABK16
  • Vajuta nuppu „osale“.
  • Seejärel tuleb hakata samme koguma ja vajutada kord ööpäevas (24 tunni jooksul) rakenduses nuppu „Registreeri sammud“.

Kasutusjuhendi ja teabe väljakutse kohta leiab FitShpere’i kodulehelt. Vaata ka korduma kippuvaid küsimusi.

Väljakutse eestvedaja on FitSphere, üritust toetavad Liikuma Kutsuv Kool, Riigimetsa Majandamise Keskus, Tallinna Majanduskool ning kaubanduskeskus T1.

Lisaks sammuvõistlusele on kogu ülikoolipere oodatud 10. aprillil kell 19.00 Tartu Ülikooli kevadjooksule. Viie kilomeetri pikkune rada algab Tartu Ülikooli spordihoone kõrvalt ning kulgeb mööda Emajõe äärt Raekoja platsini ja tagasi. Samuti tehakse kindlaks kõige aktiivsem Tartu Ülikooli valdkond, mis selgub võistlusel osalenute arvu põhjal. 31. märtsini on ülikooli üliõpilastel ja töötajatel võimalus osta pilet soodushinnaga 6 eurot (tavahind 1.–7. aprillini 18 eurot ja võistluspäeval 25 eurot).

jooksjad staadionil

Sportlased on sageli valmis väärkohtlemist taluma tulemuste nimel

enesehinnang hüpates

Enesehinnang

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust